آخرین اخبار «رودخانه اترک

97% از جمعیت مصر در درهی این رودخانه زندگی میکنند. پیونگ گانگ (Kim So-Hyun) شاهزاده کشور گوگوریو است که همانند یک سرباز بزرگ شده است ، او فرد قدرتمند و جاه طلبیست که آرزو دارد به عنوان اولین ملکه گوگوریو ، حکومت را به عهده بگیرد اما زندگی او دچار تغییر و بحران میشود وقتی که با اون دال (Ji Soo) آشنا میشود ، کسی که از نظر شخصیتی کاملا نقطه مقابل پیونگ گانگ است ، شخصی صلح طلب و با روحیه ای آرام که مجبور میشود بخاطر حفاظت از پیونگ گانگ، زندگی و آرمان هایش را تغییر دهد تا اینکه…

تا جایی که مصر بزرگترین تمدن خود را مدیون این رود است. در حال حاضر رودخانه نیل بسیار شلوغ تر از گذشته است و با بیش از ۲۰۰ قایقهای کروز که تجارت خود را دنبال میکنند خطوطی هستند که از طریق قفل ها عبور میکنند و در هر نقطه فرود فرود میآیند. با این حال، کسانی که به دنبال کوکتل توسط استخر و یا سرگرمی های جدی ناامید خواهد شد. بهترین راه دیدن این شگفتی بعد از رفتن به مصر، سفر قایقی است و اگر دنبال هیجان بیشتر هستید باید کایاک سواری و رفتینگ را انتخاب کنید. این روستا از توابع زیبا و سبز «رودبار قصران» در شمیرانات است و با روستای فشم ۱۲ کیلومتر فاصله دارد.

سرانجام در سال 2007 تعدادِ توربینهای سد به عدد بیست رسید. در نتیجه کشاورزان بایستی جهت کاشت محصول از کود استفاده کنند، اما جنبه مثبت آن، این است که آبیاری میتواند تحت کنترل قرار گرفته و کشاورزی میتواند در تمام طول سال انجام شود. در پشت آن، آب رود نیل، پهنه آبی مصنوعی تحت عنوان دریاچه ناصر را تشکیل میدهد. منطقه سیمره به خاطر برخورداری از نقاط کوهستانی و جنگلی فراوان و نیز تنوع آب و هوایی و بهرهمندی از آب این رودخانه، سرابها وچشمهسارها و آبریزهای فصلی مربوط به آن، از دیرزمان محل مناسبی برای رشد و پرورش، پیدایش، استقرار و امرارمعاش بشربوده .

خاصیت رنگ پذیری گچ اندود گچ پس از خشک شدن تقریبا هر نوع رنگی را بخود می پذیرد و بدینوسیله می توانیم فضاهای مورد استفاده خود را به رنگ دلخواه خود رنگ آمیزی نماییم و بدین جهت برای اندود فضاهای داخل ساختمان مصالح مناسبی است. افزایش سرعت در قوس بیرونی، به معنای افزایش تنش برشی در آن ناحیه است که در نتیجه، باعث جدا شدن رسوبات از دیوارهها و بستر رودخانه در آن ناحیه میشود.

چنان چه فرد در گذشته مرد یا زن بیوه باشد، جنازه او را تا گردن با پارچه ی سفید می پوشانند.در صورتی که فرد متوفی زن باشد چه ازدواج کرده وچه نکرده باشد، برای پوشاندن جسد او از پارچه ی نارنجی، زرد یا قرمز استفاده می کنند. به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان، حبیب لشکری معاون فنی اداره کل حفاظت محیط زیست خراسان شمالی اظهار داشت: خشکسالی و کاهش میزان آب در رودخانه اترک سبب شد تا شمار زیادی از ماهیان تلف شوند.

متخصصان تصدیق می کنند که تجدید ساختار بستر رودخانه پاراگوئه سطح رودخانه ها را کاهش می دهد و عواقب ویرانگری برای گیاهان و جانوران گیاه Pantanal ایجاد می کند. پاسخ: در مناطقی از کرهٔ زمین که میانگین دمای هوا از صفر درجهٔ سلسیوس کمتر است،بارش عمدتاً به صورت برف است. در کنار پمپ بنزین ولنجک (کنار نمایشگاه بین المللی) تاکسیهایی برای رسیدن به درکه هست که میتوانید از آنها استفاده کنید.

مسلماً احداث چنين سد بزرگ و بينظيري در همه سطوح مديريت، طراحي و اجرا حاوي نکات آموزنده و فراواني است که ميتواند مورد تحقيق و توجه فني متخصصين مربوطه قرار گيرد. وجود رود آرام بشار در کنار این پارک فضایی متفاوت را جهت گذراندن لحظاتی به یاد ماندنی فراهم کرده است. منطقهٔ اقلیم سردسیری و هوای معتدل متمایل به سرد در تابستان باعث شده بسیاری از گردشگران مخصوصا گردشگران قسمت جنوب کشور به این استان و در پارک ها بخصوص پارک ساحلی اوقات خوشی را بگذرانند.

به چشم انداز زیبای حاشیه رودخانه بشار وارد شده است اما از این پس باید حاشیه این رودخانه یک ظرفیت بالفعل شده مطلوب برای رونق گردشگری و توسعه خدمات رفاهی مردم خواهد بود.این طرح بزرگ فضای سبز ساحلی را در توسعه فضای سبز شهری ، بهبود شرایط زیست محیطی این محدوده از رودخانه بشار موثر است. از جمله اقدامات عمرانی که در این مناطق به منظور بالا بردن تناسب برای درخت کاری و کاشت گیاهان علفی میتوان توصیه نمود شامل: پی تینگ، بذر پاشی،کود پاشی، احداث شبکه آبیاری قطره ای و احداث شبکه زه کشی می باشند.

این شاید دلیل آن باشد که پایتخت از پی رامسس به تانیس تغییر مکان داد. کروکودیلی که در نیل زندگی میکند، یکی از بزرگترین کروکودیل های آفریقا است که طولی بیشتر از ۶ متر دارد! مطمئنا که در این رود، مار، ماهی و حیوانات آبزی متنوع و زیادی زندگی میکنند و یکی دیگر از موجودات بزرگ آفریقا یعنی اسب آبی هم در آن زندگی میکند. جالب است بدانید که تمامی کشورهایی که نام بردیم، همگی خشک و بیابانی هستند که رود نیل باعث ایجاد شهرها و تمدن ها شده است.

نخستین نظریه این بود که وزش باد شدید باعث می شود آب مسیر خود را طی نکند و نهایتا از مسیر خود خارج شود، دسته دوم بر این معتقد بودند که آب رود نیل همانند اقیانوس حرکت می کند، اما نظریهای که بسیار قابل توجه هرودوت قرار گرفت، سومین نظریه بود که این رود حاصل ذوب شدن برف میباشد، این نظریه معمولیترین و منطقیترین عقیده بود، اما نه در مورد رود نیل، چرا که این رود در گرمترین نقاط قرار داشت و این دور از ذهن بود که حاصل ذوب شدن برفها باشد.

بر اساس مجمع جهانی اقتصاد، کشاورزی از ۷۰ درصد آب شیرین قابل دسترسی در جهان استفاده میکند. این شامل دریاچهی ارومیه نیز میشود، بزرگترین دریاچهای که از اواخر دههی ۱۳۵۰ تاکنون، تقریبا ۹۰ درصد از آب خود را از دست داده است. معمولا وقتی صحبت از رودخانهی طولانی نیل میشود، خیلی از افراد اولین چیزی که به ذهنشان میرسد، کروکودیلهای (تمساح) خشن با دندانهای تیز و کشنده است و البته که درست هم هست. از این رو با این طرح مخالفیم. از زیباترین فنون معماری این بنا استفاده از تکنیک کاشیکاری معرق، معلقی و هفت رنگ با طرح ها و نقوش انسانی، حیوانی، اسلیمی وهندی میباشد.

نیل سفید، از نزدیکی دریاچه ویکتوریا (بزرگترین دریاچهی ناحیه گرمسیری جهان و دومین دریاچهی بزرگ آب شیرین جهان) مسیر خود را آغاز کرده و به راه خود با گذر از میان درههای شیبدار و چشم اندازهای کوهستانی نواحی گرمسیری آفریقا ادامه میدهد (طول این رود حدود ۳٬۷۰۰ کیلومتر است). آنها با باد کار میکنند و به همین ترتیب برنامه سفر مؤثرتری دارند؛ در حالی که اندازه کوچکتر آنها اجازه میدهد آنها را در مکانهای مورد علاقه که دارای زیرساخت برای کشتیهای بزرگ کروز هستند بارانداز. برنامه سفر آدملین در کشتی بخار سودان آخرین کلمهای را در انحصار و پیشرفت دوره ویکتوریا ارائه میدهد.

کشاورزان از ماه اکتبر تا فوریه زمین را شخم زده و محصولات خود را در گل و خاک حاصلخیزی که از سیلاب ها بدست آمده بود، میکاشتند. به دلیل وجود این سد، بسیاری از گل و لایهایی که در امتداد دره نیل گسترده شده بودند، امروزه در این دریاچه گرفتار میشوند. تصویر ماهوارهای دلتای نیلاین ناحیه شمالی مصر از شمال دره قاهره در ۱۵۰ کیلومتری جنوب مدیترانه آغاز میشود؛ جایی که مصریان آن را «ناف گاو» مینامیدند. از جمله مکانهایی که در حوالی رود نیل واقع شده و پر از جاذبههای گردشگری میباشد کشور مصر است، برای بازدید از زیباییهای رود نیل نیز پیشنهاد میشود به مصر سفر کنید، گردشگرانی که قصد سفر به این کشور را دارند باید بدانند که آب و هوای این کشور مدیترانه ای میباشد.

دیدگاهتان را بنویسید