آداب و رسوم عید نوروز به زبان انگلیسی با ترجمه + متن مکالمه – تشریفینو

در جنوب اين روستا غار زيبايي خودنمايي ميكند به نام غار رودافشان. از آنجا پس از گذشتن از يك رود پر آب و پشت سر گذاشتن شيب نسبتا تندي در مدت يك ربع ساعت به دهانه عظيم غاري بر ميخوريم كه بزرگي و زيبايي آن هر بينندهاي را متحير ميكند . اگر رودخانه گلآلود است، معلوم میشود که در حالت آشفتگی به سر میبرید. در جنوب تهران، اكثر منابع آبهاي زيرزميني آلوده است، زيرا پسابهاي كارگاهي و فاضلاب شهري از تمام نقاط تهران به دليل شيب دار بودن به اين مناطق آمده و باعث شده آلودگي آب در اين مناطق 3 برابر بيش از استاندارد مجاز باشد، به همين دليل با وجود خاك حاصلخيز در جنوب تهران كشاورزي در اين مناطق مناسب نيست،زیرا پسابهای کارگاهی فاضلاب شهری از تمام نقاط تهران به دلیل شیب دار بودن به این مناطق آمده و باعث شده آلودگی آب در این مناطق 3 برابر بیش از استاندارد مجاز باشد.

از سوي ديگرآلاينده هاي شهري كه باعث آلودگي هوا مي شوند، پس از بارندگي جذب خاك مي شوند و منابع آبهاي زيرزميني و خاك را آلوده مي كنند.3 ميليون خودرو موجود در تهران از يك سو با توليد مونوكسيد كربن هوا را آلوده مي كنند و از سوي ديگر روغن، براده هاي لاستيك و لنت هاي ترمز آنها كه حاوي آزبست است، منابع خاك و محيط زيست را نابود مي كند .همچنین بروز وبا كه به دليل آبياري مزارع سبزيكاري با آبهاي آلوده در چند سال اخیر شیوع بیشتری داشته است هشداري براي حفظ منابع آب و خاك بود كه متأسفانه به نظر مي رسد هنوز جدي گرفته نشده است.همچنین با توجه به منابع تامین آب تهران وجود كارخانجات صنعتي در اطراف رودخانه هاي جاجرود، طالقان و كرج سبب شده كه اين منابع نيز آلوده شوند كه آلودگيهاي آن نيز با كلر زدن برطرف نخواهد شد.

همچنین آنجا راههای آبی زمان خود را نه بطور صد در صد مطمئن داشته است که برخی اقیانوس شناسان معتقدند که شعبهای باستانی از رود نیل درون تالاب ساحلی وجود داشته که معروف به دریاچه تانیس بوده است ئ موجموعه این دو راه ابی شکل U مانندی را تشکیل میدادهاند و منطبق با آثار ضبط شده باستانی و اندازه گیریهای ماهوارهای و مقایسه ان با نقشههای موجود محققان را به حدس و گمان بیشتری درباره مکان عبور بنی اسرائیل از بخشی از آبهای کم عمق زمان خود وا داشته است.

را با خود به زمین می اورد ولی ضمن عبور از طبقات زمین مواد کلوئیدی خود را بجا گذاشته ولی در عوض مواد شیمیایی را در خود حل می کند و بر میزان ناخالصی های آن افزوده می شود.حال اگر دی اکسید کربن بیشتری در اب حل شده باشد و آب خاصیت اسیدی بیشتری پیدا کند و از طرفی از لایه های زیر زمینی بیشتری بگذرد املاح بیشتری را در خود حل می کند.لذا آب چاههای عمیق اغلب دارای مقادیر زیاد ناخالص شیمیایی است.از طرفی فعالیتهای انسان نیز ممکن است انواع مواد شیمیایی سمی و زیان آور را وارد آب کند.اگر مقدار مواد شیمیایی آب از حد مجاز بیشتر بوده و مصرف شرب داشته باشد باعث عوارض و اختلالات گوناگونی می شود.سرب ماده ای است که در اثر فاضلاب های صنعتی یا کشاورزی حاوی آن ممکن است آب را آلوده کند ضمن اینکه سابقا در انتقال آب از لوله های سربی استفاده می شده که در صورت اسیدی بود آب باعث ورود مقداری سرب به آب می گردیده است.به این ترتیب سرب می تواند باعث عوارض خونی،استخوانی و عصبی مزمن در مصرف کننده ها شود.

جیوه ماده ای سمی با عوارض شدید عصبی در انسان است که ممکن است از طریق صنایع وارد آب برای شرب شود..در سال 1953 بیماری اسرارآمیزی بنام میناماتا(شهر محل ایجاد بیماری در ژاپن)شیوع یافت و باعث مرگ عده ای زیادی از مردم و به دنیا آمدن نوزادان فلج،کور یا کر شد.بررسی ها نشان داد که این بیماری ناشی از آلودگی آبها به جیوه به وسیله صنایع تولید نیتروژن بوده است. غار رودافشان در استان تهران و در ۱۱۷ كيلومتري شهر تهران و ۴۵ كيلومتري شهر فيروزكوه و در مجاورت روستايي به همين نام واقع است.غار در دامنه جنوبي دره رودافشان قرار دارد.

برای رسیدن به این غار مسیر تهران به سمت فیروزکوه را دنبال نمایید پس از طی مسافت 45 کیلومتر ازبومهن و گذر از سربندان به روستای سیدآباد میرسید (این روستا حدود 25 کیلومتر قبل از فیروزکوه قرار داره)در این روستا مسیر آسفالت سمت راست جاده را ادامه دهید.مسیر روستای رود افشان با تابلوی سبز رنگی بعد از پمپ بنزین مشخص شده است.بعد از طی 10 کیلومتر و گذر از روستای کلاک ، به دوراهی روستای مشهد-رودافشان خواهید رسید،راه سمت راست به روستای مشهد و راه سمت چپ پس از 5 کیلومتر به روستای رودافشان میرسد. به این دلیل که ۲۵۰۰ پنگوئن که در راه رسیدن به مناطق جفتگیری خود در قطب جنوب هستند، در معرض خطر آلودهشدن توسط کشتی مزبور قرار گرفتهاند .

برای رسیدن به غار باید روستا را تا انتها طی نمایید.در این محل پارکینگ سمت چپ و مسیر دسترسی غار در سمت راست قرار دارد.برای رسیدن به غار باید مسیر کوتاهی را کوهپیمایی نمایید.مسیر کوهپیمایی شیب تندی دارد و برای بالا رفتن از این کوه بهتر است از مسیر مارپیچ استفاده نمایید. در كوهستان البرز مركزي در شهرستان دماوند روستاي سرسبزي وجود دارد با باغات وسيع و چشمه سارهاي فراوان و رودي پر آب كه چشمان هر بيننده اي را خيره ميسازد ، اين روستا رود افشان نام دارد. کوهپیمایی در حدود 30 دقیقه طول خواهد کشید،ابتدای مسیر از باغهای زیبای روستا و پل چوبی کوچکی میگذرد که این پل از روی رودخانه دلیچای میگذرد.

باید بدانید که در یک فهرست برای انتخاب بهترین شهر شمال برای تفریح باید چه مواردی را بنویسید. هدیه سدسازیهای روی اترک بزرگترین رودخانه شرق کشور برای مردم گلستان 2چیز است؛ خشکسالی و بیآبی در فصل گرما، سیلاب و ویرانی در فصل سرما. این پارک آبی که در سال ۱۳۹۴ به بهرهبرداری رسید، به گفته سایت رسمی مجموعه، عنوان بزرگترین پارک آبی سرپوشیده در جهان را یدک میکشد. حجم ذخيره سازي اين سد 3/39 ميليارد مترمکعب (حدود 200 برابر مخزن سد کرج و بيشتر از حجم ذخيره آب تمام سدهاي موجود در ايران) ميباشد که بزرگترين مخزن در بين سدهاي جهان خواهد بود.

كه در كلوئيدهاي خاك ذخيره مي شوند، بسيار خطرناك هستند و با ورود به چرخه غذايي زيانهاي جبران ناپذيري را به جاي مي گذارند. چكنده هاي نيزه اي و گل كلمي در سرتاسر سقف اين تالار ديده مي شود.در ادامه مسير اصلي غار يك پلكان آهني ما را به دهليزي مي رساند كه دخمه بزرگي به ابعاد 6 در ۴ متر و ارتفاع ۳ متر در انتهاي آن واقع است.

غیر مستقیم :در این گروه از بیماری ها،آب فقط محیطی برای رشد و تکثیر ناقل بیماری است و خود بطور مسقیم در انتقال بیماری نقش ندارد.از این گروه می توان به مالاریا،فیلاریازیس،تب زرد و غیره اشاره کرد. نیتریت و نیترات ها در کودکان بیماری به نام سندرم آبی کودکان ایجاد می کند که در نتیجه اختلالات خونی باعث آبی شدن رنگ پوست کودک می شود. اولين مسابقه ماهيگيري بعد از انقلاب در سال ۷۰ در درياچه سد لار برپا شد . این مقدار از آب چیزی کمتر از ۱۰ درصد کل آب سالانه رودخانه هیرمند بود که این قرارداد در خرداد سال ۱۳۵۲ خورشیدی در افغانستان به تصویب نهایی رسید.

آب به سه حالت در طبیعت وجود دارد که هر یک به نوبه خود کارایی موثر دارد. تالابها از دیرباز، نقش صافی (فیلتر)های اولیهی آب را در طبیعت برعهده داشتهاند.پس بهتر است قبل از آنکه آب هم پیر شود دست به کار شویم! قدمت این خیابان به دوران ناصرالدین شاه قاجار و سال ۱۲۸۵ برمیگردد. تلاش برای انتقال آب کارون به زاینده رود به زمانهای بسیار دور برمیگردد. مستقیم:منظور اینست که عامل مولد بیماری از طریق مدفوع یا ادرار بیمار از طریق دیگر وارد آب شده و فرد با آشامیدن چنین آبی به طور مستقیم در تماس با عامل بیماری قرار گرفته و بیمار می شود.

دیدگاهتان را بنویسید