آمریکا – شمیران گشت

در این بخش چند تا از بهترین شهرهای آمریکا را برای زندگی و تحصیل به شما معرفی می کنیم. قسمت های پایاینی مقاله مختص بررسی نکاتی جالب درباره آمریکا، چگونگی اخذ ویزا و اقامت این کشور و معرفی چند وب سایت مفید و کاربردی می باشد… بخشی از پاسخ برخی افراد مبنی بر این که آیا زندگی در آمریکا خوب است یا خیر در این قسمت مقاله وجود دارد. برای اطلاع از دیگر مزایا و مشکلات زندگی در آمریکا برای ایرانیان، می توانید با موسسه ی حقوقی ما تماس حاصل فرمایید، از مشاوره رایگان بهره مند شوید و دریابید که آیا زندگی در آمریکا خوب است یا خیر.

با رسیدن سال ۱۸۳۶ تعداد آنها به ۲۰٫۰۰۰ هزار نفر رسید که نسبت به مکزیکی­ها چهار به یک بودند. از ۱۸۶۰ تا ۱۹۲۰، جمعیت این کشور سه برابر شده و از ۳۱ میلیون به ۱۰۶ میلیون تقر رسید. برخی از کتابهای این مجموعه در کمتر از دو ماه به چاپ دوم رسید. نظریه قدرت نرم جوزف نای در زمره این چارچوب های نظری به حساب می آید که به ترسیم چارچوبی دوگانه برای قدرت پرداخته است. برای این منظور در آغاز، برداشت دوگانه از قدرت که در نظریه قدرت نرم نای وجود دارد، طرح می شود. ایالت تگزاس: در جنوب آمریکا واقع شده و دومین ایالت هم از نظر وسعت و هم از نظر تعداد جمعیت در این کشور می باشد.

اهمیتی که در دور دوم ریاست جمهوری بوش “از سوی سیاستمداران و جامعه آمریکا مورد سوال قرار گرفت” (متقی و دیگران،1389: 19) و منجر به تجدید نظر در رویکردهایی همچون یکجانبه گرایی و جنگ پیشدستانه شد. ایالات متحده از نظر تولید ناخالص داخلی (GDP)، بزرگترین قدرت اقتصادی جهان به حساب می آید. خاورمیانه در شرایطی عصر پسا جنگ سرد را در استراتژی کلان آمریکا آغاز کرده است، که در طول دوران استیلای نظام دو قطبی، منطقه ای سرشار از انرژی های فسیلی با موقعیتی استراتژیک، برای این کشور محسوب شده و عواملی مانند موقعیت جغرافیایی و شرایط اقتصادی جوامع آن، فضایی مطلوب برای نفوذ کمونیسم به حساب آمده است.

این دست رویکردها در استراتژی کلان آمریکا در دوران اوباما در کنار 8 سال ریاست جمهوری بوش در دهه گذشته، از منظر نظریه قدرت نرم، سه دوران مشخص را در تدوین استراتژی کلان آمریکا در قرن جدید به وجود می آورد. بخش خدمات بیش از سه چهارم مشاغل کشور را تشکیل می دهد. این شهر با جمعیتی نزدیک به سه میلیون نفر، به عنوان سومین شهر پرجمعیت آمریکا شناخته می شود.

دوران تصدی معاون ریگان و رئیس جمهور بعدی، جورج بوش، با جنگ خلیج فارس در سال ۱۹۹۱ و شورش های نژادی در ۱۹۹۲ گره خورد. ایالات متحده یک جمهوری مشروطه فدرال است که در آن رییس جمهور ایالات متحده (رییس دولت و رئیس کشور)، کنگره و نظام قضایی در قوای تضمین شده برای دولت ملی شریک اند و دولت فدرال حاکمیت را با دولتهای ایالات شریک است. در فوریه ۱۸۶۱، ایالات متحده آمریکا جفرسون دیویس، یک کهنه سرباز آریستوکرات، را بعنوان رئیس جمهور جنگ داخلی انتخاب کرد. ۱۸۶۱ بعنوان اولین گلوله های جنگ داخلی، متحدان فورت سامتر را به گلوله بستند.

گفته می شود که پل ریویر برای هشدار درباره پیشروی بریتانیایی ها در کانکورد با اسب از همه دهکده های میدل اسکس تاخت، اولین مقاومت در الکسینگتون صورت گرفت، اما روی پل کانکورد بود که کشاورزان آماده نبرد با بریتانیایی ها رودررو شده و صدای شلیک آنها در سرتاسر جهان پیچید. صدها گروه شیعی دیگر نیز در آمریکا وجود دارند؛ از جمله، گروه «انصار الله» که گروهی است با اعضای سیاهپوست از مهاجران سودانی و آمریکایی و دارای اعتقادات عجیب و غریب. اینها ارزش های آمریکایی نیستند، اینها حقوق بشر هستند.

این وضعیّتی که آمریکاییها دچارش شدند، عامل بلندمدّت دارد؛ اینها در طول تاریخ وضعیّتی را به وجود آوردند که نتیجهاش همین است و به این آسانیها علاجشدنی نیست. اما با فروپاشی شوروی سابق و فروریزی دیوار برلین به عنوان نماد جنگ سرد، نظریهپردازان ایالات متحده با ترویج ادبیات «نظم نوین جهانی»، سعی در ایجاد نظامی یک قطبی به محوریت این کشور کردند. جنگ به مدت هفت سال ادامه داشت و کشاورزان در یک نبرد فرسایشی با بریتانیایی ها جنگیدند.

جهت آشنایی بیشتر با ایالات متحده، GO2TR در این بخش شما را با پایتخت و شهرهای مهم آمریکا آشنا خواهد کرد. حتی ارزانترین شهرهای این کشور نیز اختلاف فراوانی با کشور ما از لحاظ هزینه دارند و این مسئله یکی از مشکلات زندگی در آمریکا برای ایرانیان می باشد. در سال ۱۶۶۴، با حضور نیروهای بریتانیایی در بندر، پیتر استوی وسانت فرماندار هلندی، بدون شلیک حتی یک گلوله اجازه داد تا نیو آمستردام به نیویورک تبدیل شود. دوره دوم ریاست جمهوری نیکسون نا امیدانه غرق در دادگاه های رسوایی و جنایی، از دزدی در ساختمان واتر گیت در واشنگتن دی سی با موارد جدی تر بود.

در ۱۹۶۷، محله هایت- اشبِری مملو از مردان موبلند و زنانی شد که خواستار ارتقاء عشق آزاد و فلسفه ای بودند که شعار آن «هر چه بادا باد» بود و بصورت جهانی به «تابستان عشق» شهرت یافت، اما دهه ۱۹۶۰ شاهد خشونت در نا آرامی های سیاسی نیز بود. اگر علاقهمند به پیادهروی و طی کردن بلندترین مسیر برای آن هستید، به آمریکا و کوههای آپالاچ سر بزنید. این مورد دقیقا بر خلاف دیگر کشورهای اروپایی همچون آلمان یا فرانسه و یا سوئد است چرا که این کشورهای اروپایی با رشد منفی طی چند سال اخیر مواجه شده اند در زیر جمعیت کشور آمریکا طی چندین سال اخیر ذکر شده است.

این اطلاعات بر اساس 108429 گزارش، توسط 9614 گزارشگر در طی 12 ماه گذشته جمع آوری شده است. این امکان برای افراد فقیر توسط Medicaid ارائه شد. با این وجود، نارسایی های بسیاری در خدمات پزشکی، به ویژه در مناطق روستایی و فقیر وجود دارد. این شهر همانند سایر شهرهای جهان، شکاف فزاینده ای را بین فقیر و غنی نشان می دهد. در این پارک بیش از 500 گونه جانوری زندگی میکنند و متاسفانه بسیاری از آنها در آستانه انقراض قرار دارند.

میزان سواد در این کشور بیش از 95% می باشد. با وجود ثروت عظیم کشور ایالات متحده آمریکا، فقر برای بسیاری از مردم این کشور یک واقعیت است و این موضوع از مشکلات زندگی در آمریکا می باشد. حالا همین مزارع به میامی آفتابی و شیک رفته اند تا به رویاهای بیشتری تحقق ببخشند (و کمی از ثروت خود را در مغازه ها و رستوران های شیک ساوت بیچ خرج کنند). با این حال، نیکسون توانست یکی از رویاهای کندی را به حقیقت برساند. لس آنجلس طیف گسترده ای از خدمات مالی و تجاری، تولید با فن آوری بالا و صنایع دستی و مد مانند جواهرات، پوشاک، اسباب بازی، موسیقی و از همه مشهورتر، صنعت فیلم را در خود جای داده است.

روند کاهش بیکاری پس از بالاترین حد در سال 2010 (ناشی از بحران مالی سال 2008)، از 9.6% در سال 2010، به 3.7% در سال 2019 کاهش پیدا کرد. در حال حاضر کسانی که قصد مهاجرت به آمریکا و شروع یک زندگی را در این کشور دارند، معمولا باید از توانایی مالی بالایی برخوردار باشند. این شهر در جنوب ایالت کالیفرنیا قرار دارد. ایالت کالیفرنیا در هنگام تابستان آب و هوای گرم و خشکی دارد بجز در مناطق ساحلی که معتدل است.

پارک یلو استون بسیار بزرگ است و برای دیدن آن باید وقت زیادی کنار بگذارید تا بتوانید از همه قسمتهای آن بهویژه چشمههای آب گرم دیدن کنید. تنها را برای دیدن همه زیباییها، روستاها و شهرهای کوچک و مردم رانندگی است. هزینه های ماهیانه زندگی برای یک خانواده چهار نفره در نیویورک آمریکا، 4،830.74 دلار می باشد. هزینه های زندگی هر ماه یک خانواده چهار نفره در لس آنجلس آمریکا 3،821،31 دلار می باشد. هزینه های زندگی ماهیانه یک خانواده چهار نفره در شیکاگوی آمریکا 3،760،46 دلار است. چهار دانشگاه برتر از بین موسسات آموزش عالی شیکاگو عبارتند از: دانشگاه شیکاگو، دانشگاه ایلینوی در شیکاگو، درموسسه فناوری ایلینوی و دانشگاه لویولا شیکاگو.

همچنین در میان موسسات خصوصی مورد احترام، USC، قدیمی ترین دانشگاه مستقل در غرب (1880) و دارای مدارس حرفه ای برجسته می باشد. شهر لس آنجلس به دلیل موسسات آموزش عالی (هم دولتی و هم خصوصی) و همچنین دانشکده های برجسته خود از جمله دریافت کنندگان جایزه نوبل، مشهور است. دومین شهر پرجمعیت آمریکا لس آنجلس می باشد. شاخص هزینه های زندگی در شیکاگو 106.06٪ و میزان اجاره در این شهر آمریکا به طور متوسط 142.39% بالاتر از تهران محاسبه شده است.

در قسمت های بعدی مقاله شرایط زندگی در بهترین شهرهای آمریکا و وضعیت بهداشت و رفاه در این کشور را بررسی می نماییم… لس آنجلس نیز یکی دیگر از بهترین شهرهای آمریکا برای زندگی و تحصیل به شمار می رود. لس آنجلس از تنوع نژادی فوق العاده ای برخوردار است و بخش زیادی از آن به دلیل مهاجرت می باشد. این مسئله از شرایط فوق العاده زندگی در این شهر آمریکا می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید