اطلاعات کلی پاراگوئه ( جمعیت – حکومت و ) – موسسهGO2TR

در کمربندیهای شهر نیز که تا پیش از این، رانندگان مجاز بودند با سرعت ۷۰ کیلومتر در ساعت حرکت کنند سرعت بالای ۵۰ کیلومتر در ساعت ممنوع خواهد بود. همزیستی این دو درخت اعجازآمیز زندگی و دانش یا فرزانگی، برخلاف آنچه نخست تصور میشود، خلاف منطق نیست و در دیگر سنن کهن نیز یافت میشود. بررسی شاخص پر بودن معده در دو جنس نر و ماده در فصول مختلف سال، نشان دهنده وضعیت نامطلوب غذایی در این ماهیان بود.

بررسی نسبت فرسایش در بازه های مورد بررسی رودخانه بشار نشان می دهد که بازه پنجم و اول به ترتیب به میزان 5/9 و 4/6 هکتار در سال بیشترین نسبت فرسایش را نشان داده است. مصلح اظهار داشت: تاکنون 90 هکتار از اراضی که در بستر رودخانه متعلق به دولت جمهوری اسلامی بوده را رفع تصرف کردیم و با همکاری و تعامل سایر دستگاهها از جمله دادگستری و نیروی انتظامی، هفته آینده عملیات آزاد سازی حریم رودخانه بشار و تنگ مهریان آغاز میشود . منطقه مراوه تپه با دارا بودن 5 هزار هکتار مزرعه گندم بهعنوان یکی از بزرگترین و مهمترین منابع تولید گندم در ایران شناخته میشوند.

کشور پاراگوئه یک کشور زیبا در آمریکای جنوبی است که یکی از مطرح ترین کشورهای دنیا در زمینه تولید برق محسوب میشود. این بخش دارای امکانات تخصصی است که توسط مرکز تخصصی و بهداشت و سلامت پوست بانوان مجوز گرفته است و دارای استخری به طول 25 متر است که به صورت یک سازه آبی دو طبقه شده است، این استخر مجهز به پیشرفته ترین سیستم تسویه و گند زدائی ( OZONE) می باشد که این عمل مهم ترین عامل در از بین بردن قارچ، باکتری و سایر آلودگی های استخر است.

از مسئولین استانی،استاندارمحترم، نمایندگان مردم در مجلس و مدیر کل اداره ورزش جوانان استان کهگیلویه و بویراحمد، استدعا داریم که احداث استخر های روباز رو در دستور کار خود قرار بدهند در مناطقی که جوانان دچار غرق شدگی می شوند. یکی از اصلیترین وظایف شهرداری در انجام امور عمرانی و خدماترسانی به شهروندان احداث پارک و بوستان در مناطق مختلف شهری برای استفاده شهروندان است. وی اضافه کرد : در جلسه با رئیس کل دادگستری و دستگاههای اجرایی مقرر شد کلیه دستگاههای دولتی به ویژه شهرداریها، دهیاریها و بنیاد مسکن قبل از هرگونه احداث بنا و صدور مجوز ، موافقت شرکت آب منطقه ای را در قالب استعلام مهندسی رودخانه کسب کنند که این نکته، از خروجیهای مثبت این جلسات تخصصی بود.

به گزارش خبرگزاری فارس از یاسوج، آرش مصلح از آزادسازی حریم رودخانه بشار در آبان ماه خبر داد و گفت: پس از وقوع سیلابهای مخرب اوایل سال جاری که در سطح کشور اتفاق افتاد، یک وفاق و همدلی برای جلوگیری و کاهش خسارت صورت گرفت که استان کهگیلویه و بویراحمد نیز به لحاظ وضعیت توپوگرافی و شیب زیاد زمین که نهایتاً منجر به آوردهای آبی زیادی بود با حساسیت و دقت نظر جلسات متعددی را تشکیل و تصمیم گیریهای مطلوبی در این زمینه اتخاذ شد. اگر دلتان میخواهد در سفر به تهران یک تئاتر خوب را ببنید، تئاتر شهر را از دست ندهید.

اما با روی کار آمدن خاندان قاجار، و انتخاب تهران بهعنوان پایتخت، رفته رفته به شکوه و زیبایی این اثر افزوده شد و در هر دورهای بخشی تازه به آن اضافه شد. به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایرنا، اگرچه مدیریت بحران استان کهگیلویه و بویراحمد در نشست اضطراری پیش از شروع بارندگی ها، بارش تا ۱۵۰ میلیمتر را در منطقه پیش بینی کرده و از دستگاهها و مردم خواسته بود در آماده باش کامل باشند اما بارندگیها کمتر از میزان پیش بینی شده بود و تعطیلی مدارس در شیفت عصر روز ۱۷ آذر و تخریب بخشی از بلوار و خیابان رجا را باید مهمترین خسارت این بارندگیها به شهر یاسوج دانست.

مطلبی که می خوانید از سری یادداشت های بینندگان مهردنا است و انتشار آن الزاما به معنی تایید تمام یا بخشی از آن نیست.خوانندگان محترم مهردنا میتوانند با ارسال یادداشت خود، مطلب ذیل را تایید یا نقد کنند. بشار رودخانهای است به طول ۱۲۰ کیلومتر که از مرز کهگیلویه و بویراحمد با فارس آغاز میشود و در مرز کهگیلویه و بویراحمد با چهارمحال و بختیاری، آنجا که کارون را میزاید، تمام میشود. بیشتر این باران در فصل زمستان و بهار می بارد و تابستان این مناطق خشک است. به جز روستای برگ جهان از دیگر روستاهایی که در فصل بهار و تابستان پیشنهاد میشود روستای کن سولقان میباشد.

برای سفر یکروزه در فصل بهار و تابستان بسیار گزینه خوبی است. از ابتدای خرداد ماه و با توجه به شدت گرما و نبود امکانات ورزشی و برای پر کردن اوقات فراغت ،جوانان راهی جز رودخانه بشار ندارند. تصحیح عباس اقبال آشتیانی نیز که در سال 1320 متناسب با امکانات آن روزگار صورت گرفته، ارضاکنندۀ نگاه منتقدانه و پرسشگر دانش پژوهان امروز نیست. به گزارش ایرنا، وزارت انرژی و آب حکومت طالبان امروز جمعه در اطلاعیهای اعلام کرده است که طالبان در ارتباط به مدیریت آب حوزه رودخانه هیرمند، به تمام مواد با محتویات فنی، اساسات حقوقی و ضمایم معاهده منعقدشده، به صورت کامل موافقت دارد.

۲۲ خرداد ۱۳۹۹ – ۲۲:۱۰ استانها کهگیلویه و بویراحمد نظرات – اخبار استانها – به گزارش خبرگزاری تسنیم از یاسوج، نشست مشترک دادگستری، شرکت آب منطقهای و ادارات منابع طبیعی و امور اراضی کهگیلویه و بویراحمد عصر امروز با دستورکار رفع تصرف از اراضی ملی و حریم و بستر رودخانه بشار در منطقه دهنوی یاسوج برگزار شد. مدیرکل حفاظت محیط زیست کهگیلویه و بویراحمد از باز شدن آب رودخانه بشار یاسوج خبر داد و گفت: شرکت آب منطقهای، معاون هماهنگی امور عمرانی و مدیرکل دفتر بحران استانداری در این زمینه سنگ تمام گذاشتند.

در سال های اخیر آلودگی فلزی در محیط زیست آبی به علت سمیت، فراوانی و پایداری در محیط ، توجه جهان را به خود جلب کرده است. مالکی، ج.، عبدالهی، م.، باجلان، ل.، 1395. تحلیل حقوقی مواد قانونی آلودگی آب با مطالعه موردی رودخانه کارون و مسوولیت ملی و بین المللی ایران در قبال آن. به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس ،بشار، سرچشمه زندگی در منطقه دنا و حتی دیار زاگرس جنوبی ایران، رودی که زیستن را به دیار جنوبی ایران بخشیده و از طرفی دیگر باعث ایجاد شهرها و حتی روستاهایی زیادی در جوار این رودخانه پر آب شده است.

اگر به جایی در رودخانه رسیدید که احساس می کردید ادامه کار خطرناک می باشد ( عمق و سرعت آب بیشتر از چیزی می باشد که فکر می کنید ) به هیچ عنوان برای بازگشت خود و انتخاب نقطه ای دیگر برای ورود تعلل نکنید ! وی گفت: رودخانههای استان در تابستان سال 97 شاهد کمترین دبی آب و در ابتدای سال 98 وقوع سیلاب هایی با دورههای بازگشت 25 ساله و گاهاً دبی لحظهای پیک سیلاب 100 ساله در بستر خود بودهاند که این اولین تجربه وقوع اوج دو پدیده طبیعی تغییر اقلیم اوج خشکسالی و وقوع سیلاب های مخرب در فاصله کمتر از 5 ماه بودهایم.

افزود: در این عملیات دو روزه که با حمایت و حضور مقامات قضایی و انتظامی استان همراه بود و همچنین اداره منابع طبیعی نیز جهت رفع تصرف از اراضی ملی مشارکت داشت، حدود ۳۰ هزار مترمربع از حریم و بستر رودخانه بشار در حاشیه روستای دهنوی یاسوج آزادسازی شد. ایسنا/کهگیلویه و بویراحمد در راستای حفاظت و صیانت از منابع آبی و با اخذ دستور قضایی و حضور نیروی انتظامی، عملیات رفع تصرف از حریم رودخانه بشار یاسوج در حاشیه روستای دهنو، توسط شرکت آب منطقه ای کهگیلویه و بویراحمد، اجرا شد. به گزارش خبرنگار مهر، رودخانه بشار در استان کهگیلویه و بویراحمد از چندین منطقه شهرستان بویراحمد سرچشمه می گیرد و با پیمودن مسیرهای مختلف نبض زندگی را در هر روستا و منطقه جاری کرده و سالهای سال حیات بخش شالیزارها و گندم زارهای حاشیه خود بوده است.

روستای چناقچی علیا از توابع بخش خرقان در شهرستان زرندیه است و در ۴۵کیلومتری شمال غرب شهر ساوه قرار دارد. باقرزاده کریمی گفت: بخش وسیعی از حاشیه رود کارون به عنوان تالاب محسوب میشود، به همین دلیل این رودخانه از نظر اکولوژیکی برای محیط زیست اهمیت دارد. مسعود باقرزاده کریمی مدیر دفتر اکوسیستمهای تالابی سازمان محیط زیست در گفتوگو با خبرنگار حوزه محیط زیست گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، درباره آخرین وضعیت رود کارون اظهار کرد: سازمان حفاظت محیط زیست میتواند از دستگاههای مختلف برای تخصیص حقابه و نیازهای اکولوژیکی رودخانه کارون، حق مطالبه کند.

دیدگاهتان را بنویسید