بررسي ساختار فيزيکي، شيميايي و نوسانات مواد مغذي در مصب رودخانه چمخاله

با انباشته شدن برف در طی سال¬های متمادی در این نواحی یخچال تشکیل می¬شود. در طی زمان مورد بررسی در بازههای انتخابی بیشترین عامل تاثیر گذار در تغییرات مرفولوژی، کاربری اراضی، زمینشناسی و عامل تکتونیک در مسیر بستر بوده است. در ازای آن، پل طراحی می شود تا درک جدیدی از محیط اطراف خود ایجاد نماید مانند مجموعه ای از قاب عکس که وضع موجود و بستر تازه در حال ظهور لندن را نمایش می دهد.

پل مارنان: این پل که نام قدیمی آن پل سرافراز بوده به دست یکی از ثروتمندان ارامنة جلفا در زمان صفویه ساخته شده و دارای هفده چشمه است. از جمله مهمترین موارد مصرف آب میتوان به قابلیت بسیار زیاد آن در حل کردن انواع مواد در خود اشاره کرد. لذا چنین است که بودن فرد در کنار رود گنگ یا بخشی از آن و یا حتی وجود مقداری از آب آن در لحظات پایانی زندگی امری بسیار مهم و ضروری است. همان طور که ژان ژرادو (۱۹۴۴-۱۸۸۲) می گوید، «پاریسی ها افتخار می کنند که بخشی از شهری هستند که در آن بیشترین فکر کردن، حرف زدن و نوشتن انجام شده است».

در صورت کمپ کردن، غذاهای بودار و زبالههای تر خود را در فاصلهای دور از چادر قرار دهید تا حیوانات وحشی (گراز، مار، روباه، خرس) در هنگام شب به سمت شما نیایند. رودخانه ویرجین از ملیندا مل مونرو پیروی می کند، وی در پاسخ به آگهی کار به عنوان ماما و پزشک پرستار در یکی از شهر های دور افتاده ویرجین ریور در کالیفرنیای شمالی فکر می کند که این مکان بهترین جا برای شروع شادابی و پشت سر گذاشتن خاطرات دردناک او خواهد بود. بهره برداری بدون فکر از منابع طبیعی و محیط زیست منطقه در گذشته های دور و نزدیک، موجب شده فشار های مضاعف که بر این منطقه وارد شود، بویژه چرای مفرط احشام و شکار و صید توان واقعی خود را در این خطه از دست بدهد.

پاسگاه محیط بانی «تنگ تاریکه» در منطقه حفاظت شده «کولگ» مهران قراردارد. منطقه شکار ممنوع کولک به منظور حفظ و تکثیر نسل جانوران وحشی و احیا رستنی ها بویژه اعمال محدودیت شکار و صید و تیراندازی برای حفظ اکوسیستم طبیعی به مدت ۵ سال به عنوان منطقه شکار و تیراندازی ممنوع اعلام و تحت نظارت، حفاظت و کنترل ماموران اداره کل حفاظت محیط زیست استان ایلام قرار گرفت. با توجه به مقایسه های انجام شده غلظت فلزات در رودخانه کارون نسبت به استانداردهای موجود در حد بالاتری بوده که این مهم آلودگی آب های زیرزمینی و محصولات کشاورزی و حیات وحش را نیز سبب شده و در نهایت سلامت انسان ها در معرض مخاطرات جدی قرار خواهد گرفت.

این منطقه در حد فاصل رودخانه های مرزی کنجانچم و گدارخوش با اکوسیستم های کوهستانی و تپه ماهوری واقع شده است. سرچشمههای این رود، ارتفاعات خوزستان و کهگیلویه و بویراحمد است و با گذر از شهرستان های کهگیلویه، بهبهان، رامهرمز،رامشیر، بندر ماهشهر، شادگان و خرمشهر این رود به کارون میریزد. منطقه حفاظت شده کولگ منطقه ای کوهستانی و دشتی از سلسله جبال زاگرس است که سیمای آن از ارتفاعات و تپه ماهورهای ناهمگن و دره های عمیق تشکیل شده است. حالا کردشتی ها به جز داغ از دست دادن بخشی از خاک ایران، یادگارهای های دیگر هم از آن سال ها دارند ک حمام تاریخی، خانه تاریخی و اشرافی و بخشی از حصار و برج و باروی قلعه تاریخی عباس میرزا از آن جمله اند.

رودخانه شور شیرین مرز میانی منطقه حفاظت شده کولک را تشکیل می دهد و پس از به هم پیوستن انشعابات مختلف در طول مسیر خود زهکش اصلی محورهای شرق و غرب منطقه را در بر می گیرد و به سرخ رود نیز شهرت دارد. ارس در ادامه مسیر، مرز میان ایران و کشورهای آذربایجان، ارمنستان و جمهوری خودمختار نخجوان را تشکیل می دهد و در نهایت بعد از ترکیب با رودخانه کورا در آذربایجان، به دریای خزر می ریزد. اسفندیار امینی در گفتوگو با خبرنگار خبرآنلاین اظهار کرد: تا به حال کشاورزان اصفهان صحبت های پرحرارت و احساسی کم نشنیده اند؛ چه سخنان پرشور کاندیداهای ریاست جمهوری و چه دیگر مسئولان و همه هم حق را به کشاورزان داده اند اما کشاورزان تاکنون عمل ندیده اند.

رودخانه زاینده رود با نام هایی مانند زنده رود، زندک رود، زرین رود، زرن رود ، زایندهرود،زندرود، زرینهرود هم یاد شده است. مل با جک شریدان، متصدی بار و صاحب بار محلی Jack’s Bar آشنا می شود که با دوستش Preacher اداره می شود. سریال رودخانه بکر (Virgin River) پس از دیدن آگهی برای یک ماما ، یک پرستار بزرگ شهر که به تازگی بیوه شده است، به جنگل های سرخ درخت شمال کالیفرنیا نقل مکان می کند ، جایی که با یک مرد جذاب آشنا می شود. او به شهر بزرگی که در جنگل های سرخ درخت شمال کالیفرنیا نقل است مکان می کند و اینجا جایی که با یک مرد جذاب آشنا می شود.

مهمترين عامل تعيين کننده نوع مصب تغييرات شوري بوده و نتايج نشان مي دهد که نوع مصب زبانه آب شور (Salt Wedge) بوده که محدوده اين زبانه در فصول مختلف با توجه به دبي رودخانه و تلاطم و مواج بودن دريا متغير است. بعضي اوقات نيز رودخانه به هنگام ريختن به دريا نظير نيل يا گنگ دلتايي را به وجود مي آورد . حتّی به قید تحقّق. همانطور که در بالا اشاره شد، یک آبراه لمس قلمرو از سه کشور، به نمایندگی از مرز طبیعی جزئی است. وحوش اغلب در زیستگاه های مشرف بر خاک عراق و زیستگاه های خارج از مرز از امنیت بیشتری برخوردارند.

نزدیکی به منطقه نمونه گردشگری زینکان و شهر زیارتی صالح آباد از یک طرف و قرار گرفتن در نوار مرزی با کشور عراق از سوی دیگر از ویژگی های ممتاز این منطقه است. قابل ذکر است مناطق حفاظت شده کولگ، بیجار و چکر زیستگاه حیات وحش گونه های حائز اهمیتی همچون کل، بز، قوچ و میش در نوار مرزی استان ایلام و کشور عراق است. این منطقه از نظر چرخه زیستی، و وجود حیات وحش، وجود گونه های کل، بز، قوچ و میش بسیار حایز اهمیت بوده و موقعیت ممتازی جهت تکثیر گونه های ارزشمندی که در معرض خطر انقراض هستند، دارد.

این منطقه با داشتن ۱۲ زیستگاه، ۳ تیپ گیاهی، ۶ رودخانه دائمی، ۵ چشمه آب و حضور گونه های مهم حیات وحش همانند کل و بز، قوچ و میش، پلنگ، سیاه گوش و آهو زمینه را برای پژوهش بیشتر فراهم می کند. این چشمه ها به نحوی در سرتاسر محدوده منطقه از لحاظ برخورداری از منابع آب مصرفی هیچ محدودیتی ندارند. امیدواریم که پخش فصل ۲ خیلی طول نکشد و به خوبی بازی شده و تولید شده باشد. مشابه همان حسی که مردم روم باستان هنگام تماشای جنگ گلادیاتور ها در کولوسئوم شهر رم ایتالیا داشتند.

وقتی تعطیلاتی در کار نیست و آخر هفته همان دو روز معمول است، قرار نیست برنامه سفر را کنار بگذاریم. اما او به زودی درمی یابد که زندگی در شهر های کوچک به همان راحتی که انتظار داشت، نیست. وی افزود: امیدواریم صحبت های اخیر که با قاطعیت بیشتری درباره زاینده رود مطرح شده به زودی عملیاتی شود؛ آن وقت کشاورزان و مردم اصفهان راضی خواهند بود. او به زودی متوجه می شود که زندگی در یک شهر به همان اندازه که انتظار داشت ساده نیست و او همه چیز را یاد بگیرد که مردی زیبا و جذابی به او کمک میکند.

تعداد فصل ها: فصل اول در سال ۲۰۱۹، فصل دوم در سال ۲۰۲۰، فصل سوم هنوز مشخص نیست. این سریال برای فصل سوم هم تمدید شده. بعضی از جانوران مانند ماهی در پشت خود تعدادی مهره دارند که بر روی هم قرار گرفته و ستون مهره ها را تشکیل داده اند . ولی سربازان آهنین هنوز دنبال او هستند و متوجه میشوند قبیله هابک، همسو را پناه داده است و به این قبیله حمله می کنند همسو به همراه یوها فرار میکند ولی سربازان آهنین تمام افراد قبله هابک،به همراه ریس قبیله پدر یوها را میکشند .جومونگ سریال تلویزیونی تاریخی است که از آوریل ۲۰۰۶ تا مارس۲۰۰۷ در شبکه کرهای امبیسی به نمایش درآمد.

دیدگاهتان را بنویسید