بیش از دو دهه است که معترضند

این چشمه دارای آبی بسیار گواراست که بسیاری از افراد معتقدند این آب خالص ترین آبی است که میتوان در اطراف تهران نوشید. عموماً اکثر پارکهای تفریحی آبی مشهد دارای یک محیط برای میزبانی از مراجعین خود بوده و از همان فضا به صورت اشتراکی، با تنظیم روز فرد و زوج برای هر دو جنسیت استفاده میکنند. بالا دارند ماهی پرورش میدهند و 300 متر پایینتر آب را پمپاژ میکنند و به خورد ما میدهند. «میان ثاقب نثار» رئیس دستگاه قضا پاکستان در واکنش به اقدامات هند بر رودخانه راوی و کانال ارتباطی آباسیا گفت، اسلام آباد دیگر به هند اجازه نخواهد داد تا سهم آبی این کشور را مورد سرقت قرار دهد.

چین پیش از این احداث سد در مسیر رودخانه ‘براهماپوترا’ نزدیک مرز هند را از سال 2014 آغاز کرده بود.هند و پاکستان در سال 1960 با ابتکار و کمک بانک جهانی در شهر کراچی ، قرارداد سرشاخههای آب رود بزرگ سند را امضا کردند .براساس این قرارداد به هند اجازه داده شد تا در مسیر رودخانههای ‘جهلم’ ، ‘چناب’ و ‘سند ‘که از قلمرو هند عبور و وارد پاکستان میشود ، سدهای کوچک برای تولید انرژی احداث کند به طوری که لطمه به جریان آب به داخل پاکستان وارد نشود. ثاقب نثار همچنین طی دستوری به مدیر بخش آبیاری پنجاب خواست که آخرین گزارش مشکلات آبی را تا تاریخ چهارم ژانویه ارائه کند.

در این دره روستایی زیبا وجود دارد ، روستایی تاریخی و شگرف ؛ البته در تاریخ این روستا اختلافات زیادی است اما در واقع کالاش تمدنی کهن دارد که از یونان باستان به جای مانده ، مردم این منطقه به این تمدن کلاش ( Kelash ) می گویند.ساکنان این روستا مردمانی با آداب و رسوم و فرهنگ باستانی و قدیمی هستند و زندگی شگفت انگیزی دارند و نوعی خاص زندگی می کنند ، آن ها مردمانی شاد هستند اما همه ی خانه هایشان را با رنگ های تیره و مایل به سیاه می سازند ، آنان جشنواره های زیادی دارند که در فصل های مختلف برگذار می شوند و نظر گردشگران را جلب می کنند، روستای کالاش روی تپه ی زیبایی قرار گرفته که زیبایی خود روستا از دیدنی های این منطقه است.

ساکنان این روستا مردمانی با آداب و رسوم و فرهنگ باستانی و قدیمی هستند و زندگی شگفت انگیزی دارند و نوعی خاص زندگی می کنند ، آن ها مردمانی شاد هستند اما همه ی خانه هایشان را با رنگ های تیره و مایل به سیاه می سازند ، آنان جشنواره های زیادی دارند که در فصل های مختلف برگذار می شوند و نظر گردشگران را جلب می کنند، روستای کالاش روی تپه ی زیبایی قرار گرفته که زیبایی خود روستا از دیدنی های این منطقه است. مکان دقیق برگذاری جشنواره ی چوگان ۱۶۸ کیلومتری شهر چترال است که باید از آنجا با شاسی بلند و جیپ ها برای دیدن چوگان رفت و این راه در زمستان به دلیل بارش شدید برف بسته می شود.

هر تابستان در شاندور در آغوش طبیعت جشنواره ای به نام چوگان با مسابقات هیجان انگیز برگذار می شود که بهانه ای برای جمع شدن توریستان می شود، اما در تابستان این ناحیه ساکت و خلوت است و آمدن با آن کار هرکسی نیست و نوعی ماجراجویی است. مشکلاتی نظیر تاثیر نمک، استرس حرارتی و باران از طریق یک رویکرد جامع که شامل استفاده از دوغاب و پوشش گلی و سایر کارهای استحکام بخشی به منظور حفاظت می شود، انجام می گیرد. وجود پوشش گیاهی و جانوری متنوع و انواع ماهی ها باعث شهرت این رود شده است.

«شن نخودی» (Pea Gravel)، یکی از انواع سنگدانههای گرد و ریز با بافت نرم و صاف است که معمولا بر اثر هوازدگی سنگهای اطراف رودخانهها تشکیل میشود. خاک های رسوبی از انواع خاک های موجود در ایران می باشند که مواد تشکیل دهنده ی این نوع از خاک ها، ته نشست رودخانه ای است. پایتخت منطقه آزاد کشمیر واقع شده است.در نیلوم رودخانه ای با منظره ای بسیار چشم نواز ، دیدی پانورمایی و همه جانبه و صدایی دل انگیز وجود دارد ، در اطراف رودخانه تپه های کوچک و سرسبز وجود دارد و به جنگل هایی با درختان انبوه منتهی می شود، دره ی نیلوم رویایی ست که به واقعیت مبدل شده.

در نیلوم رودخانه ای با منظره ای بسیار چشم نواز ، دیدی پانورمایی و همه جانبه و صدایی دل انگیز وجود دارد ، در اطراف رودخانه تپه های کوچک و سرسبز وجود دارد و به جنگل هایی با درختان انبوه منتهی می شود، دره ی نیلوم رویایی ست که به واقعیت مبدل شده. آدرس : آسیا، پاکستان، کشمیر، دره ی نیلوم. آدرس: آسیا، پاکستان، خیبر، کاقان. دره ی کاقان ( Kaghan ) از شمال تا شرق منطقه ی مانسهره ( Mansehra ) پاکستان را در برگرفته، این دره نه تنها گردشگران داخلی بلکه پذیرای تعداد زیادی توریست خارجی هم هست که برای فتح قله های هیمالیا به این نواحی می آیند.

دوباره در مه ۱۹۶۸ سنگرها و شورش ها پاریس را زمین زدند. همچنین پل برج دارای برجهایی با معماری گوتیک ویکتوریایی که در ابتدا و انتهای قسمتی از پل که قابلیت جمع شدن دارد و هنگام عبور کشتی ها بالا کشیده میشوند، قرار دارند. مرزبندی دقیق و مشخص منطقۀ هورامان بسیار دشوار است و این مرزبندی هنگامی که بهصورت جغرافیای فرهنگی هورامان درمیآید، دارای تورفتگی و حدود نامشخصتری است؛ با این حال میتوان گفت این منطقه به صورت کلی، از مشرق تا سنندج و کامیاران، از مغرب تا شارهزور، از جنوب تا کرمانشاه و جوانرود و از شمال تا مریوان امتداد دارد.

در اینجا ساختمانها در امتداد خیابان های متقاطع قرار دارند، این نشان دهنده ی نظم در شهرسازی و برنامهریزی شهری است. دره ی هونزا از شمال تا غرب کوهستان در مسیر رود هونزا امتداد پیدا کرده است. رییس تیم اعزامی ستاد مقابله با بحران پاکستان ضمن تایید خبر کشته شدن 23 شهروند پاکستانی گفت: تعداد زیادی از کودکان و زنان در این سیلاب ناپدید شده اند که تلاش برای پیدا کردن آنها ادامه دارد.وی با بیان اینکه بیشتر جان باختگان این حادثه عضو مدارس دینی “لیسوا” بودند ، افزود: با توجه به حضور گردشگران در منطقه ، احتمال افزایش تلفات وجود دارد.

از این رو ستاد مدیریت بحران این کشور از گردشگران خواست از ترددهای غیر ضروری در منطقه آزاد کشمیر خودداری کنند. بازدیدکنندگان بیشتر در دونگا گالی ( Dunga Gali ) پیک نیک برپا می کنند اما موسکپور ( Muskpuri Hill )، ناتیا گالی ( Nathia Gali )، باراگالی ( Bara Gali ) و جاده ی مال هم از مکان هایی هستند که می توان در آن ها پیک نیک کرد. به دره ی سوات سوئیس کوچک هم می گویند و به دلیل مناطق زیبای مختلف این ناحیه مثل دره و دریاچه ی محودانت ( Mahodand )، دره و جنگل طبیعی اوشو ( Ushu )، ملام جبه ( Malam Jabba ) منطقه ی اسکی بازی، مادیان ( Madyan )، بونیر ( Bonir )، در ( Der ) و …

منطقه ی شاندور بین راه چیترال ( Chitral ) و گلگت ( Gilgit ) قرار گرفته است، این ناحیه بلندترین منطقه روی کره زمین است که به صورت یقه دار شکل گرفته است یعنی در منطقه ای کوچک از ارتفاع ناچیزی تا ارتفاع بسیار بالای ۳۷۳۸ متری دریا کشیده شده است. «هیمانشو تاکار» کارشناس رودخانهها و محیط زیست هند با بیان این که این کشور تاکنون هیچگاه از حق خود براساس این توافقنامه استفاده نکرده تصریح کرد باید بر ساختن مخازن ذخیره آب و استفاده بیشتر از آب رودخانه سند متمرکز شویم .به نظر میرسد تنش بین هند و پاکستان که به طور خطرناکی درحال افزایش است با پیوستن کشورهای منطقه از جمله چین و گسترش آن به موضوعاتی مانند آب که حیات کشور خشک پاکستان وابسته به آن است به سمت غیر قابل کنترل پیش میرود.

عملکرد ضعیف سازمان حفاظت محیط زیست و فقدان ساختار مناسب. برای این منظور، ابتدا بازه مطمئنی برای جریان زیست محیطی رودخانه بهمیزان 10 تا 100 مترمکعب برثانیه تعریف شد، سپس شبیه سازی کیفی رودخانه برای بازه مذکور توسط مدل QUAL-2Kانجام شد. گردشگران ابتدا باید کوهنودری کنند و بعد از آن سوار اسب شده و به این پارک زیبا بیایند. علاوه بر تپه های زیبا و روستای کهن کالاش از دیگر دیدنی های این ناحیه رودخانه های فراوانش است که در جای جای آنجریان دارند. اما هنگاميكه رودخانه ناگهان بستر خود را ترك ميكند مساله فرق مينمايد .

برای کاشت برنج حداقل ۵۵-۳۰ گرم بذر را آماده کنید. مدرسه کاهنان، سیستم زهکشی، چاه هایی برای دفع فاضلاب و یک انبار بزرگ، گواهی می دهد که این شهر دارای اهمیت زیادی بوده و از یک سیستم مدنی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی به خوبی سازمان یافته برخوردار بوده است. جامعۀ آماری تحقیق دارای 14472 خانوار و 55927 نفر جمعیت است که به صورت پراکنده (با تأثیر مستقیم و غیرمستقیم) در اطراف و مسیر مخزن سد و رودخانۀ سیروان قرار دارند.

کمپل متأثر از یونگ به نظریة ضمیر ناخودآگاه جمعی و کهن الگوها علاقهمند شد و با طرح نظریات خاص خود در باب کهن الگوها و تأثیر آنها در خلق اساطیر- که در قالب تألیفات و کتابهایی متعدد نگاشته شده است- تأثیری غیر قابل انکار بر نقد معاصر گذاشت.»( طاهری و آقاجانی،1392: 172) بنا بر عقیدة کمپل، قهرمان در مسیر سفر خویش به شناخت خود و بروز استعدادهایش کمک میکند. معیار (ii): ویرانه های باستانی در موهنجودارو، باستانی ترین سیستم شهرسازی در شبه قاره هند را تشکیل می دهد و تأثیر زیادی در ساختار شهرنشینی در دوره های بعدی در شبه جزیره هند داشته است.

دیدگاهتان را بنویسید