جاهای دیدنی آمریکا: لوکیشن، تاریخچه و جاذبههای اطراف + عکس

3. شرایط اقتصادی ایالات متحده آمریکا در حال حاضر چگونه است؟ ایالات متحده از نظر تولید ناخالص داخلی (GDP)، بزرگترین قدرت اقتصادی جهان به حساب می آید. ایالات متحده کشوری فوق پیشرفته بر پایه تولید ناخالص داخلی و دومین کشور دنیا بر پایه تولید ناخالص داخلی (برابری قدرت خرید) تقریباً یکچهارم تولید ناخالص داخلی کل کشورهای جهان است. این کشور به لحاظ تاریخی از نظر سرانه تولید ناخالص داخلی، جزو بالاترین کشورهای جهان بوده است. از این برنامه ها می توان به برنامه های پیش دبستانی، کلاس ها در جامعه، مدارس تابستانی و شبانه، امکانات اضافی برای کودکان استثنایی و برنامه هایی با هدف دانشجویان محروم و ناراضی از نظر فرهنگی اشاره کرد.

از میان این ورزش ها می توان به بیسبال و آنچه آنها فوتبال می­نامند اشاره کرد؛ اولی برگرفته از بازی کریکت انگلیسی است و دومی چیزی برگرفته از مسابقات گلادیاتورهای رومی علاوه بر ورزش های پرتماشاچی، موج سواری، اسکیت، پاراسندینگ، و قایق سواری روی ماسه و فریزبی در تمام سواحل فلوریدا، کالیفرنیا، و هاوایی رایج هستند. وضعیت بهداشت و درمان در این کشور، تاثیر به خصوصی بر شرایط زندگی در آمریکا داشته است.

وضعیت تحصیل در آمریکا بر شرایط زندگی در این کشور، اثر مثبتی دارد. یک درصد از جمعیت این کشور، مسلمانان هستند که حدود دو تا نه میلیون نفر گفته شده است. ایالات متحده آمریکا طبق تخمین سال 2019، حدود 329 میلیون نفر جمعیت دارد. زندگی در آمریکا نیز مانند دیگر کشور ها مشکلاتی به همراه دارد. امروزه با توجه به تفاوت شرایط اقتصادی و ارز در آمریکا و ایران، زندگی در آمریکا برای ایرانیان هزینه های بسیار بالایی را به همراه دارد. صادرات بیش از یک دهم کل جهان به این کشور تعلق دارد.

وی تا مارس ۲۰۱۷ با دارایی خالص ۸۶ میلیارد دلار بهعنوان ثروتمندترین فرد جهان شناخته میشد. هزینه های ماهیانه زندگی برای یک فرد مجرد نیز در این شهر 1056.14 دلار (بدون احتساب اجاره) تخمین زده شده است. هزینه های هر ماه زندگی یک فرد مجرد نیز در این شهر 1042.24 دلار (بدون احتساب اجاره) تخمین زده شده است. هزینه های ماهیانه زندگی برای یک خانواده چهار نفره در نیویورک آمریکا، 4،830.74 دلار می باشد. هزینه های زندگی ماهیانه یک خانواده چهار نفره در شیکاگوی آمریکا 3،760،46 دلار است. چهار دانشگاه برتر از بین موسسات آموزش عالی شیکاگو عبارتند از: دانشگاه شیکاگو، دانشگاه ایلینوی در شیکاگو، درموسسه فناوری ایلینوی و دانشگاه لویولا شیکاگو.

شهر لس آنجلس به دلیل موسسات آموزش عالی (هم دولتی و هم خصوصی) و همچنین دانشکده های برجسته خود از جمله دریافت کنندگان جایزه نوبل، مشهور است. منطقه جنوب غربی این کشور به دلیل چیلی و بوریتو بسیار معروف است. با آغاز دهه ۶۰ و ۷۰ میلادی، موج مهاجران عرب و آسیای جنوب شرقی به چهره اسلام در آمریکا متعاقبا نیز توسعه روزافزونی بخشیدند که تا به امروز ادامه داشتهاست. آمریکا از شمال با کشور کانادا و در جنوب با کشور مکزیک مرز خاکی دارد.

این کلانشهر بیش از 80 دانشکده دارد. همچنین غذاهای مملو از لوبیا و پنیر خرد شده نیز در این منطقه شهرت فراوانی دارد. همچنین این شهر در نزدیکی تپههای سیاه و کوه راشمور قرار دارد. دومین شهر پرجمعیت آمریکا لس آنجلس می باشد. لس آنجلس نیز یکی دیگر از بهترین شهرهای آمریکا برای زندگی و تحصیل به شمار می رود. زیرا منبع قابل توجهی از سرمایه گذاری به شمار می رود. بخش خدمات بیش از سه چهارم مشاغل کشور را تشکیل می دهد. این شهر با جمعیتی نزدیک به سه میلیون نفر، به عنوان سومین شهر پرجمعیت آمریکا شناخته می شود.

در سفر به این شهر حتما چند ساعتی را در موزه ایالت تنسی بگذرانید. این پارک در جزیره مونی در ایالت هاوایی قرار گرفته است و به عنوان یکی از جاهای دیدنی آمریکا بسیار محبوب است. پارک گرند کانیون توانسته است، سالانه پنج و نیم میلیون نفر را به شمال غربی آریزونا آورده و به تماشای خودش مجذوب کند. نای در تعریف از قدرت برداشت کلی “توانایی انجام کار” یا “توانایی به دست آوردن خواسته ها” را مطرح می کند و معتقد است “قدرت در عمومی ترین سطح یعنی توانایی به دست آوردن نتایجی که شخص خواهان آن است” و یا چنانکه لغتنامه ها نوشته اند “توانایی تاثیر گذاری در رفتار دیگران به گونه ای که موجب اتفاق افتادن، آن چیزی که می خواهیم شود.” اما این توانایی از طرق مختلفی قابل حصول است، به طوری که می تواند با “تهدید”، “تطمیع” و یا “جذب کردن و متقاعد کردن” دیگران، به دست بیاید.

لس آنجلس طیف گسترده ای از خدمات مالی و تجاری، تولید با فن آوری بالا و صنایع دستی و مد مانند جواهرات، پوشاک، اسباب بازی، موسیقی و از همه مشهورتر، صنعت فیلم را در خود جای داده است. لس آنجلس از تنوع نژادی فوق العاده ای برخوردار است و بخش زیادی از آن به دلیل مهاجرت می باشد. زبان رسمی دراین کشور انگلیسی است، اما به دلیل نزدیکی به آمریکای لاتین و تعداد زیاد مهاجران این منطقه حدود ۱۱ درصد از مردم این کشور به زبان اسپانیایی صحبت میکنند. در آمریکا بهترین راه برای رفتن به مناطق مختلف در شهرها، استفاده از اتوبوس است، هزینه استفاده از اتوبوس تنها یک دلار است.

همچنین لازم به ذکر است که روند اقدام برای مهاجرت به این کشور نیز علاوه بر هزینه زیاد، بسیار پیچیده می باشد. همان طور که پیش تر ذکر کردیم، هزینه های زندگی در آمریکا حدودا 70% بالاتر از ایران است. شاخص هزینه های زندگی در نیویورک 154.80٪ و اجاره در این شهر آمریکا نیز به طور متوسط 321.38% بالاتر از تهران می باشد. شاخص هزینه های زندگی در لس آنجلس 108.87٪ و اجاره در این شهر آمریکا به طور متوسط 211.90٪ بالاتر از تهران محاسبه شده است. حتی ارزانترین شهرهای این کشور نیز اختلاف فراوانی با کشور ما از لحاظ هزینه دارند و این مسئله یکی از مشکلات زندگی در آمریکا برای ایرانیان می باشد.

در نتیجه مشکلات مربوط به یافتن کار برای زندگی در آمریکا به حداقل رسیده است. در نتیجه این فردگرایی، هزاران فرقه مذهبی در داخل کشور رشد می کنند. 2. گروه دیگر، میخواهند همچون آمریکاییها زندگی کنند و میکوشند خود را هر چه بیشتر با فرهنگ آنان سازگار کنند و ارزشهای غالب آمریکا را ارزش واقعی میدانند. 11. هم اکنون شرایط اخذ ویزا و یا اخذ اقامت در آمریکا به چه صورت است؟ تعداد بسیار کمتری از دانشجویان آمریکایی برای تحصیلات خود به خارج از کشورشان (چه برای دریافت مدرک تحصیلی و چه برای اعتبار کوتاه مدت) می روند.

هرچند که تعداد این دانشجویان به مرور زمان افزایش پیدا کرده است. ایالات متحده مهمترین مقصد دانشجویان بین المللی سیار، برای مدتی طولانی، در سراسر جهان بوده است. همچنین اجاره در ایالات متحده به طور متوسط، 129.86٪ بیشتر از ایران محاسبه شده است. با نرخ بیکاری که به دنبال نرخ های بالاتر ناشی از رکود بزرگ به سطح سنتی تقریباً 5% در سال بازگشت، بازار کار ایالات متحده با سایر کشورهای پیشرفته مطابقت دارد.

شرکت راه آهن امتراک (Amtrak) قطارهایی برای سفر به سراسر کشور دارد. همین مسئله منجر به اعتصاب، تظاهرات و اختلافات جدی میان کارگران و شرکت ها شد. اما ریاست جمهوری کارتر به خاطر بازداشت ۷۰ آمریکایی در سفارت این کشور در تهران ، دچار مشکل شد. باراک اوباما اولین آمریکایی آفریقایی تبار بود که در سال 2008 برای بالاترین مقام این کشور انتخاب شد. بخشی از پاسخ برخی افراد مبنی بر این که آیا زندگی در آمریکا خوب است یا خیر در این قسمت مقاله وجود دارد. که قوانین و مقررات دست و پا گیری سد راه آنها نیست و همجنین دولت دخالت کمی در این زمینه دارد.

دولت آمریكا هرگز از یك كلیسای مستقر حمایت نكرده و تنوع جمعیت باعث شده تا در این کشور هیچ گونه یكنواختی در عبادت وجود نداشته باشد. آموزش متوسطه و ابتدایی عمومی در آمریکا رایگان است و اساساً توسط دولت محلی ارائه می شود. بزرگترین اتحادیه کشور آمریکا، انجمن ملی آموزش (NEA)، نماینده معلمان است. نرخ بیکاری ملی در آمریکا در نوامبر سال 2020، 6.7% بوده است. روند کاهش بیکاری پس از بالاترین حد در سال 2010 (ناشی از بحران مالی سال 2008)، از 9.6% در سال 2010، به 3.7% در سال 2019 کاهش پیدا کرد.

اگرچه برنامه هایی مانند تأمین اجتماعی و مدیکر میزان فقر در میان افراد مسن را به میزان قابل توجهی کاهش داده است. افرادی که شاغل هستند، تحت برنامه تأمین اجتماعی مشمول حقوق بازنشستگی می شوند. پسران آزادی سم آدامز (که لباس سرخپوست های موهاک را پوشیده بودند) در بندر بوستون وارد عرشه به کشتی بریتانیایی شده و بار آن را به دریا ریختند، جشن چای بوستون در ۱۷۷۳ باعث شد تا جورج سوم بگوید، «مستعمرات یا باید تسلیم شوند و یا پیروز» و آمریکایی ها پذیرفتند.

زبان انگلیسی آمریکایی به عنوان زبان اصلی در آمریکا محسوب می شود. برخی محققین همانند بری فل، استاد دانشگاه هاروارد، معتقدند که برخی قبایل سرخپوستان آمریکا در اثر تماسهای بین قارهای که میان آنان و دریانوردان مسلمان قرن هشتم وجود داشته است، قادر به تکلم به زبان عربی شده بودند. در اواسط قرن نوزدهم، برادوی نام خود را به عنوان محور یک منطقه مهم تئاتر به دست آورد. طی دو قرن گذشته، از نیویورک به عنوان بزرگترین و ثروتمندترین شهر آمریکا یاد می شود.

دیدگاهتان را بنویسید