روستای برگ جهان طبیعتی نشاط آور در نزدیکی تهران✈️|تریپ

بهطورکلی، استفاده چندمنظوره در قالب کاربریهای متعدد و سازگار ازجمله جنگلداری و اکوتوریسم میتواند در منطقه مورد مطالعه وجود داشته باشد که موجب کاهش تخریب جنگلها توسط جنگلنشینان و حفظ موجودیت آنها میشود، زیرا با اجرا و عملیشدن این تحقیق در قالب استفادههای مختلف و متناسب باقابلیت اکولوژیک زمین، منابع مالی بیشتری جهت امرار معاش در اختیار مردم محلی قرار میگیرد و مردم جهت تأمین سوخت و تغذیه دام برای امرارمعاش و غیره کمتر از درختان و سرشاخههای آنها استفاده مینمایند. همچنان که در حال پیاده روی هستید، قطعا مدهوش خواهید شد زیرا مزارع برنج در اطراف این روستا قرار دارند و بوی برج این منطقه را بر خواهد برداشت.

رقص دستمالهای هفت رنگ و لباس زیبای زنان روستا همه و همه زیبایی هایی است که می توان در سفر به این روستا تجربه کرد. گلیم و قالی که هنر دست زنان روستای کریک است جزو صنایع دستی مشهور آن بوده و باعث شده تا به اقتصاد مردم روستا کمک شایانی شود. به گزراش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از بجنورد ، رودخانه اترک با ۵۳۵ کیلومتر مسافت، پنجمین رودخانه بلند کشور محسوب میشود که سر راه سه استان خراسان رضوی، خراسان شمالی و گلستان قرار دارد.

در پاییز هم لباس رنگارنگ طبیعت تصویر تازه ای در روستا ایجاد می کند اما در زمستان آب و هوای سرد و خشک مانعی برای قرار گرفتن این روستا در لیست مقاصد سفر است. فشم دارای انواع رستورانها و کافههای سنتی و مدرن است که بسیاری از آنها در اطراف رودخانه فشم یا بر روی کوهپایههای فشم واقع شدهاند و منظرهای دیدنی برای بازدیدکنندگان به وجود آوردهاند. در معاهده سال 1351 بین ایران و افغانستان درباره هیرمند، مقرر شد که ایران سالانه 850 میلیون مترمکعب حق آبه از هیرمند به ویژه در فصول گرم سال و روزهای خشکسالی داشته باشد اما افغان ها سیلاب های بهاری و آبهای سطحی ناشی از بارندگی در مناطق نیمروز و هلمند که به تعبیر مردم سیستان “دشت مال” گفته می شود را در قالب این حجم 850 میلیون مترمکعبی حقابه سالانه محاسبه می کنند در حالی که این قبیل آبها کنترل ناشدنی و خارج از معاهده است.

در این روستا آب و هوا به اندازه ای خوب است که بهترین کار ممکن قدم زدن در کوچه پس کوچه های این روستا در اول صبح است چرا که در این زمان می توانید دخترانی با لباس های رنگارنگ و چارقدهای زیبا را که در رفت و روب ایوان های خانه هایشان هستند ببینید و جلوه ی ویژه ای به منظره ی این روستای زیبا می دهد. صدای گذر رودخانه از روستا در کنار تماشای ستارگان در آسمانی که در آن از دود و دم خبری نیست لحظات به یادماندنی را برایتان به وجود می آورند . در روستای کریک چهار بارگاه امامزاده وجود دارد که بارگاه دو امامزاده به نام های امامزاده عسگر (ع) و امامزاده اسحاق (ع) در درون روستا و و بقعه نیمه مخروبه امامزادگان شاه نعمت اله و علی (ع) در حوالی روستا قرار دارد و جزو آثار فرهنگی روستا به حساب می آیند.

دو آسیاب، یک چشمه قنات و دو گورستان قدیمی در این روستا وجود دارد که در زمره آثار تاریخی قرار می گیرد و باعث شده تا روستای کریک از حیث جاذبه های تاریخی نیز بی بهره نباشد.رودخانه بشار و پل کلو، چشمه زیر امامزاده، چشمه پشت آسیاب و چندین آبشارهای کوچک در مسیر دو رودخانه نام برده شده نیز جاذبه های طبیعی این روستای زیبا می باشند. درواقع در کمپینگ همین که شما برای تفریح به فضای بازی رفته باشید و برای اقامتتان در طول شب پادر برپا کنید کمپینگ کرده اید.

در اطراف روستا به گشت و گذار بپردازید شاید یکی از جلوه های تازه ی روستا را کشف کنید. معماری خانه های این روستا بلافاصله پس از این که با آنها روبرو می شوید، شما را یاد روستای ماسوله گیلان می اندازد. روستای کریک در استان کهگیلویه و بویراحمد دارای قدمتی طولانی است، این روستا در دوران هخامنشیان در کنار یکی از راه های اصلیقرار داشته است که همین سبب شده تا هر روز بر رونق این روستا افزوده شود. مردم روستای کریک سی سخت نسبت خود را به امامزاده عسگر و امامزاده اسحاق مربوط می دانند.

مسیر این روستا از شهر یاسوج و شهر سی سخت آسفالته است و شما را به ورودی روستا می رساند. در شهرستان سی سخت در استان کهگیلویه و بویراحمد روستایی به نام کریک واقع شده که دارای آب و هوایی مطبوع، باغ هایی پر از میوه و شالیزارهایی با عطر خوش برنج نیز است که می تواند به عنوان یکی از مقاصد برتر برای سفر به این استان به شمار بیاید.

شاعر به توصیف همة اجزای طبیعت و همة افراد وطن میپردازد که چگونه همگان، متّحد برای آغاز این آزادی و در تکاپو هستند. قلعه رودخان هزاران پله دارد و باید برای دیدنش یک روز وقت بگذارید. طول این بوستان یک و نیم کیلومتر و عرض متوسطش ۳۰۰ متر است. در این مقاله با ما همراه باشید تا بیشتر دربارهی این روستای خوش آب و هوا آشنا شویم. این منطقه را بیشتر به نام موزه اقوام و نژادها میشناسند. حتما دوربین مناسبی همراه خودتان داشته باشید تا عکس های خوبی از این منطقه بگیرید تا در رشد صنعت گردشگری این استان گام مثبتی برداشته باشید.

از امکانات مجموعه آقایان آفتاب می توان به استخر استاندارد (جهت برگزاری مسابقات)، سونای خشک، سونای بخار، جکوزی، ماساژ و پارک آبی مهیج فوق العاده ای با امکاناتی مانند استخر موج، رودخانه خروشان، سرسره چاله فضایی، سرسره سرعت و آهسته، سرسره پیچ و دوقلو، سرسره سقوط آزاد به ارتفاع 20 متر، سرسره های بازی کودکان، چشمه جوشان آب که از دل سنگ های غار، استخر مخصوص غواصی با نمای طبیعی به عمق 12متر جهت استفاده تفریحی و آموزشی و بخش های متنوع و جذاب دیگر است که شما را غرق در هیجان می کند.

همایون عبدالعلی که شاعری شوخ بوده است و مدتی در دستگاه شاهزاده حیدر قلی میرزا قاجار حاکم گلپایگان و خوانسار می زیسته است. ممکن است کمپینگ همراه با پیاده روی، به همراه داشتن کوله پشتی، قایقرانی، کوهنوردی، ماهیگیری و شکار باشد که باعث می شوند تجربه ی لذت بخش تری داشته باشید. با رفتن به این مکان دو تنگه را می بینید که اسم یکی از آن ها «واشی» و دیگری «سا» است. مسیر رفتن به آبشار واقعا کمنظیر است. روستای کریک در مسیر صعود به قله ی دنا قرار گرفته است.

سولقان مسیرهای کوهنوری خوبی را نیز در خود دارد که مسیر به سمت روستای کشار از جمله مسیرهای کوهنوردی روستای سولقان است. تحریک جعفریه: این سازمان که مهمترین گروه سیاسی شیعه پاکستان بوده و فعالیت تاثیرگزاری در تاریخ پاکستان داشته در تاریخ ۱۳۵۸ش/۱۹۷۹م با نام تحریک نفاذ فقه جعفریه (نهضت اجرای فقه جعفری) آغاز به کار کرد و بعدها نام تحریک جعفریه پاکستان یافت. این نام گسترش یافت تا منطقه ای بزرگ تر از تونس را در بر گیرد زمانی که چندین استان از جمله تریپلوتین ( استان سابق لیبی ) به افریقا افزوده شدند.

در برخی کشورها هم کمپ های تابستانی برای دانش آموزان برپا میشود که تمامی امکانات لازم را دارند و در منطقه ای محدود هستند و به همین دلیل نمیتوان خیلی نام این کار را کمپینگ دانست. از آن جاهایی که باید چادر زد و از تماشای منظرهاش لذت برد. شاید شما نیز تا کنون این تجربه بکر را پشت سر گذاشته باشید اما در این مطلب میخواهیم کمپینگ را به طور بسیار دقیق تر مورد بررسی قرار دهیم تا تمامی موارد مربوط به کمپینگ و اطلاعات مربوط به آن را به خوبی بدست بیاوریم، چرا که داشتن اطلاعات کافی تر مارا به تجربه لذت بخش تر نزدیک میکند.

بی شک یکی از لذت های فراموش نشدنی در سفر هایی که با قصد طبیعت گردی انجام میشوند، لذت کمپینگ در دل طبیعت است. تصور کنید شبی را در دل جنگل و در میان ددرختان انبوه با هوایی پاک و با صدای آتش و رودخانه ای که در نزدیکی است سپری نید و یا حتی در کویر و زیر آسمان پر ستاره ای که تاریکی شب را درون خود پنهان کرده است. از طرف دیگر می توانید مردانی که دام ها را به سوی چراگاه ها می برند را مشاهده کنید و ترکیب تمامی این موارد می تواند باعث شود شما از چارچوب زندگی شهری خارج شوید و کمی آرامش و زندگی عادی مردمان این سرزمین را مشاهده کنید.

این رودخانه که از کوههای بلند هزار مسجد، آلاداغ و بینالود در خراسان رضوی سرچشمه گرفته، بیآنکه درصدی از آن حفاظت شده باشد در تمام فصول سال از حجم آبدهی بسیار بالایی برخوردار است. از طرفی عبور این راه اصلی از کنار روستای کریک آن را به روستایی با پر اهمیت در زمینه ی تجارت، کسب و کار و رفت و آمد تبدیل کرد. چشمانداز ارتفاعات سرسبز روستا با پس زمینه جنگلهای گسترده بلوط و صدای زنگوله و سرو صدای گوسفندان عشایر که در ایل راههای کنار روستا در غروب ناپدید می شوند، رویایی است که می تواند در روستای کریک به حقیقت بپیوندد.

مردم این روستا به زراعت، باغداری و دامداری مشغول هستند.عده ای نیز در زمینه صنایع دستی و امور خدماتی فعالیت دارند. زبان مردم روستای کریک لری می باشد و مذهب آنان نیز تشیع جعفری است. زنمانی که در انگلستان مردم بسیار مشتاق تفریح و قایق رانی و ماهیگیری در کنار رودخانه ها بودند و بعد از این تفریحات به استراحت در کنار روخانه ها میپرداختند. سفیر اسبق ایران در افغانستان گفت: در حال حاضر ۳ میلیون افغان مقیم و ساکن ایران هستند و میزان آبی که در سال مصرف میکنند بیش از حقابه ما از هیرمند است.

دیدگاهتان را بنویسید