سفر به سرزمین فوتبال و قهوه (برزیل) – قسمت 2

محله فرحزاد در جهت غربی محدود به رودخانهٔ فرحزاد است. این مرکزیا کلینیک جهت درمان ونگهداری حیوانات اهلی و وحشی مانند پستانداران ،پرندگان، خزندگان می باشد و توسط محیط زیست تهران راه اندازی شد و شامل علومی مانند آزمایش خون ،انگل شناسی ،بررسی و معالجه حیوانات انجام می گیرد. مانند بسیاری از هاستلهای دیگر در جهان، این هاستل رستوران نداشت؛ اما صبحها از ساعت 7 تا 10 صبحانه سرو میکرد. وی با اشاره به هدف انتقال آب از سرشاخههای رودخانه دز، گفت: در صورتی که انتقال آب تنها با هدف تامین آب شرب شهر قم صورت میگرفت، اعتراض در این مورد وجود نداشت، اما متاسفانه بر اساس شواهد، بیم آن میرود که انتقال آب با اهدافی غیر از تامین آب شرب به دیگر شهرهای کشور انجام شود.

در ضمن بر اساس قانونی که در قرن 13 میلادی تصویب شده همه مرغابی هایی که در رودخانه تایمز شنا می کنند یا حتی اتفاقی پروبالی به آب می زنند در مالکیت ملکه قرار دارند! ماهی ها باله دارند ، با آبشش تنفس می کنند ، تخم می گذارند و بدنشان از پولک پوشیده شده است . عدهای دلیل نامگذاری این محله به فرحزاد را مساعد بودن هوای آن دانستهاند که بسیار فرحبخش است. یکی دیگر از تفریحات این پارک بادبادک بازی می باشد، در تعطیلات آسمان پر از بادبادک های رقصان می شود، و همانطور که می دانید بالا فرستادن بادبادک به عنوان یک فعالیت جالب و هیجانی می باشد و شما می توانید در محیط جذاب و خوش آب و هوای این پارک جنگلی به همراه اعضای خانواده و فرزندانتان شاهد بالا رفتن بادبادک های رقصان به آسمان باشید که جلوه ای زیبا و قشنگی به وجود می آورد.

انشا درباره گذر رودخانه : همیشه تماشای رودخانه و دیدن گذر آب از آن بسیار تماشایی و زیبا بوده است و یکی از بهترین سوژه های نگارش پایه نهم می باشد. و تعداد افرادی که در این کلینیک فعالیت می کنند سه نفر می باشند، یک نفر دامپزشک و دو نفر تکنسین، و لازم به یادآوری است که این کلینیک مجهز در مدت شش ماه اول سال، سیصد حیوان از گروه های مختلف را تحت درمان و معالجه قرار می دهد. شنهای ریز اغلب به عنوان بستر آجر، سنگ فرش و موارد مشابه مورد استفاده قرار میگیرند.

امیدواریم اداره آب نیز به حق مالکیت باغداران احترام گذارد و طبق رعایت تمامی قوانین خود عمل نماید تا حق باغدران چند صد ساله تضییع نشود . باغات رودخانه کم آب فرحزاد مسبوق به سابقه چند صد ساله هست ، اگر قوانین حریم و بستر نهایتا ۵ دهه هست که مصوب شده در مصوبات اداره آب مده اگر املاکی در کنار رودخانه ها قبل از سال ۴۸ باشد ابتدا به ساکن جهت رعایت حریم و بستر باید حق و حقوق املاک پرداخته شود .

شرايط زندگي و فعاليت در منطقه از مطلوبيت كافي برخوردار نيست و ضروريست كه با استفاده از كاربردهاي تكنولوژي و معماري مناسب از جنبه هاي مفيد و مطلوب شرايط آب و هوايي منطقه استفاده بيشتر از جنبه هاي نا مطلوب آن پرهيز گردد به طوري كه شرايط مطلوب زندگي در تمام ماههاي سال در جهت زندگي بهتر افزايش يابد. حوضههای آبریز واحدهای اصلی آب شناسی و ژئومورفولوژی هستند. این نهاد ها و اداره جات برای اجرای مدیریت محلی تاسیس شده که ادارات کل و نهادهای مربوطه اصلی در راس آنها قرار دارد شما با جستجو در این سایت می توانید به راحتی به هرکدام از اداره جات و یا سازمان مورد نیاز خود در شهرک غرب تهران دست یابید .

این روستا یکی از مسیرهای اصلی برای صعود به قله ایگل هست. فرحزاد یکی از مناطق خوش آبوهوا در شمالیترین نقطه منطقه ۲ تهران است. به گزارش مهر دنا از یاسوج، در وسط شهر یاسوج رودخانهای خروشان بشار از شمال شهرستان بویراحمد و از کوههاى اردکان و ممسنى در استان فارس سرچشمه مىگیرد و پس از عبور از شمال شرقى منطقه و پس از ورود به رودخانه خرسان، در پوزهٔ شمالى دنا، از شمال مناطق بویر احمد سفلى و طیبى گذشته، با نام بارز به رود کارون مىپیوندد و به سوى خلیج فارس سرازیر مىشود. به گزارش بخش اجتماعی سایت خبرمهم، این روزها شاهد پدیده عجیبی در کشورمان هستیم.در شرایطی که بسیاری از مناطق کشور حتی شمال ایران مردم درگیر بیآبی و کم آبی هستند شاهد سیلهای تخریبگر در برخی استانها هستیم.چرا چنین شده است؟

مقدار زمینهای آزاد این منطقه کم ولی بسیار باارزش و زیبا است. همان: 169) مار بهشت غالباً به سیمای زن تصویر میشود؛ یعنی زن اصل و مبدأ اغواگری است و مار بهشت بدینگونه،مظهر گناه جسم و مثل اعلای فسق و فجور میگردد. در تصویر زیر میتوانید با جابهجایی و بزرگنمایی، مرز محله و موقعیت جغرافیایی آن را بهتر مشاهده کنید. برای معرفی هر محله، ابتدا باید از موقعیت جغرافیایی آن سخن گفت.

برای دیدن این رودخانه رنگارنگ باید از رشتهکوههای آند گذر کرده و پس از عبور از دشت سرسبز لانوس میتوان رودخانه مشهور کانیو کریستالس یا همان رودخانه رنگینکمان را مشاهده کرد. این تنگه دارای کوههایی با ارتفاع زیاد میباشد که باید مسیری ۳ کیلومتری را از بین آنها و داخل آب برای رسیدن به آبشار طی کنید. هزاران سال قبل، انسان از انرژي برق آبی به منظور چرخاندن چرخ آسیاب بر روی رودخانه و برای آسیاب کردن دانهها استفاده نموده است.

به عبارت دیگر ، قاعده حقوق بین المللی ، دولتهایی را ه با مساله تحدید حدود رودخانه ای مواجهند ، مكلف میسازد كه برای وصول به توافق در تحدید حدود منصفانه ، به مذاكره بپردازند و در صورتیكه منظور نظرشان رودخانه قابل كشتیرانی است ، خط تالوگ را برگزینند و چنانچه رودخانه قابل كشتیرانی نمی باشد خط المیاه را انتخاب نمایند و در موارد خاص ره روشهای دیگری كه موافق وضعیت است ، توسل جویند . ضمناً اعضا بیش از 2 ساعت نمی توانند از امکانات مجموعه استفاده نمایند. بیش تر گیاهان از رشد دانه های خود به وجود می آیند.

و همین طور به خاطر آشنایی بیشتربا اقشار مختلفی از مردم، تنوع گیاهان گوناگون و جانوری متفاوت ایجاد شده که به اقلیم های مختلفی مانند آمریکا، آسیای شرقی و اروپا تعلق دارند. عدهای دیگر هم دلیل آن را وجود درختان توت پرباری میدانند که بار زیادی دارند. در سایت دیوار نیز آگهیهای خرید و فروش آپارتمان در پونک آنقدر آگهی دارند که نمیتوان تعداد دقیق آنها را شمرد. هر چه که بود و هست، پونک حالا محدودهای وسیع را شامل میشود از بزرگراه اشرفی اصفهانی تا قسمتهایی از شاهین شمالی.

فرحزاد تهران از غرب با شهرک نفت و کوهسار، از شرق با شهرک پاسارگاد و مخابرات و از جنوب با بزرگراه یادگار امام همجوار است. پارک پردیسان در منطقه دو تهران بوده و مربوط به سازمان حفاظت محیط زیست است و از مشهورترین ومعروف ترین بوستان های بزرگ ایران است، و تفریحات و سرگرمی های این پارک نسبت به دیگر پارک های تهران بیشتراست. در واقع پارک جنگلی پردیسان درسمت شمال غرب تهران قرار دارد و از جمله معروف ترین و به نام ترین اتوبان ها و بزرگراه های تهران مانند: شیخ فضل الله نوری ،حکیم و یادگار امام باعث ایجاد انگیزه و جذب بیشتر مردم از هر قسمت شهر شده است، و همه روزه مخصوصا روزهای تعطیل و آخرهفته از تفریحات و سرگرمی های پارک پردیسان استفاده می کنند.

مرز جنوبی این محله با بزرگراه یادگار امام مشخص شده است. آستان امامزادگان عینعلی و زینعلی (علیهما السلام) در شهرستان تهران، بخش، شهر تهران، میدان پونک، بزرگراه اشرفی اصفهانی، بلوار فلاح زاده، خیابان چارباغ، در امتداد رودخانه فرحزاد واقع شده است. بعضی از اهالی بر این اعتقادند که اسامی این دو امام زاده «عون ابن علی» و «زیدابن عـلی» از فرزندان امام سجّاد (علیه السلام) هستند که توسط میرابی به نام علی عمران و با ضربه ی بیل به شهادت رسیده اند. به امامزادگان عینعلی و زینعلی (علیهما السلام) معروف می باشند.

دیدگاهتان را بنویسید