عملیات نجات ماهی ۶۵ میلیون ساله در کف رودخانه والسان رومانی – یک پزشک

وی افزود: اغلب این مسیر تملک شده و تنها بخش کوتاهی از پروژه باقی مانده است. روستای نودشه بهدلیل صعبالعبور بودن و دور افتادگی همچنان بکر و دستنخورده مانده است. سعیدی اظهار داشت: خودروهایی به سمت ذغالچال تردد میکردند که در این قسمت تقاطع همسطح بسیار خطرناک داریم که در روستای ذغالچال قبرستانی از کشته شدگان در این تقاطع وجود دارد. مردم روستای برگ جهان بیشتر به کشاورزی و باغداری مشغولند و گندم، جو و بنشن عمدهترین محصولات زراعی روستای برگ جهان هستند. زمانی که مردم به رودخانه نگاه می کنند و لذت می برند ، رودخانه هم به خودشان افتخار می کنند ولی آن های می دانند که این حس خوب دوام زیادی نمی آورد و همیشگی نیست .

حسین زادگان تصریح کرد: جلوگیری از تجاوز به حریم رودخانه با اولویت مقابله با سیل و حفظ جان مردم می باشد و ساماندهی رودخانه های استان و تمرکز نسبت به مقوله سیل می بایست اولویت اصلی دستگاه های اجرایی عضو ستاد مدیریت بحران باشد. رودخانه تجن از رودخانه های مهم استان مازندران و حوضه آبریز خزر بوده و یکی از رودهای حفاظت شده دریای خزر به شمار می رود. آکاایران: منطقه حفاظت شده رودخانه تجن در موقعیت جغرافیایی N3646 E5307 در استان مازندران واقع است. محله پونک تهران در شمال غربی تهران قرار دارد و بخش عمده آن در منطقه ۵ شهرداری واقع شده است و بخشی آن در منطقه ۲ قرار دارد.

مهندسی رودخانه علمی است که این اعمال اندر کنشی را بطور سیستماتیک هماهنگ و هدایت خواهد نمود و به عبارتی دیگر مهندسی رودخانه شامل تمام مراحل برنامه ریزی، طراحی، اجرا و بهره برداری از عملیات مختلفی است که به منظور بهبود وضعیت رودخانه در جهت استفاده بهتر از آن اعمال می گردد. علوم مهندسی و آبیاری (مجله علمی کشاورزی). این رودخانه همنین به دلیل مصرف آبزی پروری و کشاورزی دارای اهمیت بالا می باشد. به دلیل اهمیت تاریخی این سازه در مرداد ماه سال 1354 با شماره ۱۵۳۶ در فهرست آثار ملی کشور ثبت شد.

چنانچه برای رفتن به این شهر قصد دارید سفری مقرون به صرفه و ایمن داشته باشید با بلیط اتوبوس ساری تصمیم خود را جدی نماید. در نظر داشته باشید که این غذا به همراه برنج استفاده می شود. در این بین پل تجن یکی از بناهای قدمت دار این شهر به شمار می رود که بر روی رودخانه تجن (هم نام خود پل) ساخته شده است. تجن هم از سمت دریا و خزر و هم از کوه و بالادست مورد هجمه قرار گرفته و حال و روزش بیش از دیگر رودخانههای استان پریشان است.

به گزارش سرویس چندرسانه ای شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛هرچه به پایین دست و سمت دریا میرویم، داغ بردل نشسته حاشیهنشینان تجن افزونتر میشود، برداشت شن و ماسه که به صورت مجاز و غیرمجاز از حاشیه و بستر رودخانه انجام میشود، تیشه بر پیکره رودخانه شیلاتی زده و حال و روز این رود را پریشان کرده است. هرچه به پایین دست و سمت دریا میرویم، داغ بردل نشسته حاشیهنشینان تجن افزونتر میشود، برداشت شن و ماسه که به صورت مجاز و غیرمجاز از حاشیه و بستر رودخانه انجام میشود، تیشه بر پیکره رودخانه شیلاتی زده و حال و روز این رود را پریشان کرده است.

به علت گسترش جمعیت بشر، رقابت بر سر آب در حال افزایش است به گونه ای که بسیاری از آبخوان های اصلی جهان در حال تهی شدن هستند. نتایج بدست آمده نشان داده شد با کم شدن آب رودخانه غلظت فلز کادمیوم در رسوب افزایش پیدا کرده بود و به دلیل مجاورت ایستگاه چوب و کاغذ و تخلیه فاضلاب این واحد صنعتی به درون رودخانه، آلودگی بیشتری نسبت به ایستگاههای دیگر در این منطقه در فصل کم آبی و پرآبی نشان داده است.

چون با لرزش صدای بیشتری جا به جا می کند . برای سفر به سد لنیان بهتر است جوری برنامه بریزید که نیازی به شب ماندن نباشد چون چادر زدن اینجا کمی خطرناک است و احتمال وجود حیواناتی مثل گراز وجود دارد. به گزارش تیننیوز به نقل از ایرنا، اکنون سطح آب به گفته مسوولان محلی در بسیاری از رودخانه ها و نهرهای غرب استان بالا آمده به طوری که احتمال سرریز بسیاری از سدها و آب بندهای خاکی همچنین طغیان رودخانه ها وجود دارد.

یک فعال اقلیمی گفته است خشکسالی در برزیل به طور مستقیم با جنگل زدایی در آمازون مرتبط است که سال گذشته به بالاترین رقم در بیش از یک دهه گذشته رسید. به گفته مقامهای افغانستان، سد کمالخان حدود ۱۱۱ میلیون دلار هزینه برداشته است. در تحقیق حاضر، مطالعات لازم بر روی آمار و اطلاعات سی ساله ایستگاه های باران سنجی منطقه حوزه سد شهید رجایی و ایستگاههای دبی سنجی موجود در حوزه ارتفاعات جنوب ساری انجام گرفته و دبی ماکزیمم سیلاب محاسبه شده است. اگر می خواهید به دیدن این پل قدیمی در ساری بروید، بهتر است که ابتدا سری به مجله مستر بلیط بزنید و در آنجا اطلاعات لازم در خصوص گردشگری را بدست آورید.

کمتر کسی را می توان یافت که علاقمند به خطه شمال نباشد و تقریبا همه افراد اهل سفر در اولین فرصت پیش آمده خود را به این نقطه از کشور می رسانند. پس از بررسی های انجام شده مشخص گردید که شبکه عصبی-فازی در مقایسه با شبکه عصبی مصنوعی، کمترین خطای ممکن را تولید می کند که از آن می توان در تخمین ماکزیمم سیلاب استفاده کرد. در مسیر این رودخانه به دلیل هم جواری جاده با رودخانه می توان چشم اندازهایی زیبا مثل دره، شالیزار، جنگل و پل های ویژه نواحی روستائی – جنگلی را تماشا کرد. به گزارش روز چهارشنبه ایرنا، نشریه آمریکایی لس آنجلس تایمز دراین باره نوشت: «منطقه کلان شهر آبی» (MWD) کالیفرنیا، وضعیت فوق العاده خشکسالی را در جنوب این ایالت اعلام کرد.

یک روش غیر مستقیم برای قضاوت در باره دقت یک معادله انتقال رسوب، محاسبه نتایج شبیه سازی با استفاده از آن معادله و مقایسه آن با میزان آبشستگی و رسوبگذاری اندازه گیری شده می باشد. نتایج شبیه سازی، نسبت به انتخاب معادلات انتقال رسوب به کار رفته در مدل کامپیوتری، حساس است. در مطالعه آبشستگی و رسوبگذاری رودخانه ها به دلایل طبیعی و مصنوعی، مدل های کامپیوتری به طور فزایندهای برای شبیه سازی فرآیندها به کار گرفته می شوند.

برای بازدید از پل تجن شرایط خاصی پیش رو ندارید و هر زمان که بخواهید می توانید از آن دیدن کنید. وی خاطرنشان کرد: تلاش بر این است تا همه این پروژهها تا پایان سال جاری به بهره برداری برسند و برخی هم در مدت زمان کمتری افتتاح میشوند. جالب اینجاست که جانوران دشت لار هم مثل گیاهانش متنوعاند و با یک گشت و گذار در این دشت میتوانید حیواناتی مثل پلنگ، گرگ، روباه، عقاب طلایی، افعی البرزی، بزمجه، مارمولک، بهارها، دشت لار پر میشود از گلهای زرد و شقایقهایش و آن را به تابلویی بیمانند تبدیل میکند. سعیدی خاطرنشان کرد: این پل به طول 135 متر و عرض 28 متر با یک دهنه و بدون هیچ اتصالی در مسیر بلوار داراب بر روی رودخانه تجن در حال احداث است که دو طرف رودخانه را به هم متصل میکند.

وی تعریض بلوار امام رضا (ع) در ضلع شرقی پل را از دیگر اهداف این پروژه عنوان کرد و افزود: احداث زیرگذر در ضلع غربی پل هم از دیگر اهداف احداث این پروژه است. سعیدی سپس در بازدید از 30 متری امام هادی (ع) نیز گفت: این بلوار در طرح آتی خیابان معلم را به میدان ولی عصر(عج) متصل میکند. این رود، از کوه نیرآباد سرچشمه می گیرد و پس از طی مسیری کوهستانی وارد دره تجن می شود و سپس در امتداد مسیر کیاسر – ساری به طرف شرق ساری جریان پیدا می کند و به دریای خزر سرازیر می شود.

دیدگاهتان را بنویسید