قواعد حقوق بين الملل و روش تعيين مرزهاي رودخانه اي

اگر شما از آن عده افرادی باشید که دوستدار حیوانات هستند پس این مژده را به شما می دهیم که این روستا همان جایی است که شما می خواهید چرا که در این روستا انواع حیوانات از جمله میش،قوچ، پلنگ ، گرگ ،خوک ،خرس و پرندگان شکاری ازجمله عقاب ،شاهین، کبک ،و کرکس زندگی می کنند.و مهیج تر اینکه این منطقه محل زندگی مرال (گوزن قرمز) با آن هیکل بزرگ می باشد طول سر و بدن این حیوان ١6 تا٢5٠سانتی متر ،دم آن ١٢ تا ١5 سانتی متر ،ارتفاع این حیوان از زمین ١٢٠ تا ١5٠ سانتی متر و وزن آن ١٠٠ تا ٢5٠ کیلوگرم است.

قبل از رفتن به موزه مین عمر در جریان باشید که بدون هماهنگی به شما اجازه بازدید از موزه را نمیدهند و لازم است ابتدا از طریق دفتر اصلی OMAR در کابل هماهنگی لازم را انجام دهید. وی با بیان اینکه محیط زیست و منابع طبیعی متعلق به همه نسل بشر امروز و آینده خواهد بود و به متصرفان این عرصهها هشدار داد و تصریح کرد: ادارات متولی آب، منابع طبیعی به موجب قانون میتوانند در صورت مشاهده هرگونه تصرف در حوزهی کاری خود، بدون نیاز به حکم قضایی نسبت به رفع تصرف اقدام نمایند.

یهودیان در 1500 سال گذشته در افغانستان زندگی میکردند و جمعیت آنها در سال 1948 بالغ بر 5000 نفر بود. موزه کابل زمانی یکی از بزرگترین موزههای جهان و از جاهای دیدنی افغانستان است. شیر مرجان در باغ وحش کابل دفن شد و مجسمهای برنزی در ورودی باغ وحش برای یادبود آن قرار داده شد که تبدیل به یکی از جاهای دیدنی افغانستان شده است. بند کجکی ، یکی از مشهورترین و بزرگترین بندهای افغانستان که هزاران هکتار زمین را آبیاری می نماید، از جمله آنهاست. یکی از بهترین جاهایی که می توان برای فرار از تابستان های گرم تهران انتخاب کرد، رفتن به دریاچه های اطراف این شهر می باشد.

امان الله خان، حاکم افغانستان بین سالهای 1919 تا 1929، دستور ساخت این بنای چشمگیر را صادر کرد، قصد داشت این کاخ محور و مرکز جدید پایتخت کشور باشد. تحقیقات در رابطه با گزارش های مبنی بر رفتار نادرست با مسافران افغان در امتداد مرز افغانستان و ایران و شهادت شماری از آنان، ادامه دارد. این رود پس از گذشتن از شهر کابل ، قسمتهای وسیعی از شرق آفغانستان را آبیاری می کند .

اسناد بسیار قدیمیتر هم میتوانید در این آرشیو پیدا کنید از جمله نامههای قرن چهاردهم که مربوط به دوران تیمور است و چندین قرآن بسیار قدیمی. همراه با این اسناد روزنامهها، عکسها و اسکناسهای قدیمی هم در این آرشیو موزه نگهداری میشود. این سد 8 توربین فرانسیس 300 مگاواتی دارد که قادر است 8900 گیگا وات ساعت انرژی برق آبی در هر سال تولید کند. از این سدها برای تأمین آب شرب، کشاورزی و برق منطقه استفاده میشود. کاوشها در این تپه به پیدا شدن سکه و مجسمههای مربوط به قرن چهارم میلادی منجر شد. این باغ که در اوایل قرن شانزدهم توسط بابور، حاکم مغول ساخته شد که محل مقبره او نیز هست.

عبدالرحمان خان بخش عمدهای از باغ را در اواخر قرن بیستم احیا کرد. برای رسیدن به این آبشار باید وارد روستا شد و در جهت شرق (دره سمت راست روستا) حرکت نمود و در خلاف جهت رودخانه به سمت بالا طی مسیر کرد. روز بعد برادر آن سرباز با نارنجک دستی به شیر حمله کرد. این رود از شمال غرب افغانستان سرچشمه میگیرد و بسوی شمال غرب جریان دارد و به بیابان قرهقوم در ترکمنستان منتهی میشود. دارالامان یکی از جاهای دیدنی افغانستان است که در ویرانههای خارج از شهر کابل قرار گرفته است.

لذا هزاره جات یکی از بزرگترین و مهمترین منابع آبی کشور می باشد. یکی از این قرار داده ها که تا به امروز ماهیت ان پا برجا مانده است ، قرار داد پیمان 1975 الجزایر می باشد که در سال 1975 میلادی امضا شد. به خاطر استفاده بهتر از آب این رودخانه ها برای زراعت و تولید برق، بندهایی روی این رودها احداث شده است که می توانیم از بندهای سروبی، نقلو، درونته، بنده کانال ننگرهار، ماهیپر،خروار و بتخاک نام ببریم . دور تا دور شهرک یک خیابان اصلی وجود دارد و خیابان های فرعی برای دسترسی به بلوک ها از آن منشعب شده است.

من عاشق سفرم ، سفرم را از ابرها آغاز میکنم روی زمین جریان میابم از شهر ها و روستا ها عبور میکنم ، کوه ها و دشت ها را پشت سر میگذارم تا به دریا برسم و در آنجا آرام بگیرم . بستر رودخانه تا شیرگاه شیبدار و سپس رودخانه با شیب ملایم بسوی دریا ادامه پیدا می کند ولی تا قائم شهر بستر رودخانه سنگلاخ می باشد. نیازی به گفتن نیست که شهر هرگز ساخته نشد. سرزمینی که گذرگاه آنست نزد تاریخدانان و گیتاشناسان قدیم یونان آراخوزیا نامیده شده است. شما ممکن است آسیب یا بیماری ای را تجربه کنید و پزشک توصیه کند که چندین جلسه به فیزیوتراپی مراجعه کنید.

این لوله­ها اندام حسی را به مغز استخوان یا نخاع که پرشده از روح حیوانی است و از طریق نخاع به دریچه­های کوچک در دیواره­های بطن مغز متصل می­کنند. این دو بارها همدیگر را به طالبان معرفی کردند. چنین خویشاوندی اگر برهمن باشد، در هنگام انجام این عمل باید رشته یا طناب ویژه ی برهمنی را بر دوش راست خود حمایل کند. میزان بارش در رویشگاههای این گونه بین 500 تا 2000 میلی­متر و میانگین درجه حرارت سالیانه از 3-2 درجه سانتی­گراد (در رویشگاههای کوهستانی ارتفاعات بالا) تا 13 درجه سانتی­گراد (در قسمتهای جنوبی و جنوب شرقی اروپا) متغیر است.

آب کابل رود، ابتدا از بهم پیوستن آب دره سنگلاخ و دره سرچشمه بوجود می آید که از ارتفاعات کوتل اونی کوه پغمان ( به ارتفاع 3670 متری ) سرچشمه می گیرد. رودخانه کابل و شعبه های بزرگ و کوچک آن، تنها رود افغانستان است که پس از پیوستن به رود سند پاکستان به اقیانوس هند ( آبهای آزاد ) می ریزد . نمایشگاهی که از سکههای طلای هلنیستی گرفته تا مجسمه بودایی و برنزهای اسلامی را در خود دارد و بر موقعیت افغانستان در چهار راه آسیا شهادت میدهد. با توجه به موقعیت استراتژیک مقبره روی تپه، این محل در دهه 1990 مرکزی برای دیدهبانی جنگی بود.

دیدگاهتان را بنویسید