معرفی بهترین پارک های آبی مشهد

در یک سمت این پارک پل طبیعت آن را به بوستان طالقانی و در سمت دیگر پل ابریشم این بوستان را به گنبد مینا، بوستان بنادر و بوستان نوروز وصل میکند.آدرس و مسیر دسترسی: این پارک در خیابان آفریقا، نرسیده به چهارراه جهانکودک و انتهای کوچه ژوبین قرار دارد. این بوستان با مساحت ۲۷۰ هزار هکتار، امکانات رفاهی بسیاری مانند پیست دوچرخهسواری، پیست اسکیت، راپل، دیوار نوردی، باند پروازی بادبادکها، زمینهای بازی کودکان، گشتگاه پیاده، مسیر تندرستی و سرویسهای بهداشتی دارد.

این پارک چهار ورودی و امکانات رفاهی کامل دارد. بنابراین محیطی مناسب برای حضور هر سه میزبان مورد نیاز برای کامل شدن چرخه زندگی انگل است. در حالی که هر کدام از آنها به شهری از ایران سفر کرده اند و درگیر کار خود هستند، از دست دادن گوشی هایشان برای آنها دردسرساز می شود و آنها ناخواسته از مشکلات کاری و شخصی زندگی یکدیگر باخبر می شوند و سعی می کنند آنها را حل کنند. بالغین تنها زندگی میکنند، اما بچهماهیان در دستههایی دیده میشوند. البته امروزه خبری از هویج نیست و رنگ نارنجی جای خود را به سبز داده است؛ اما چیزی از زیبایی این دشت کم نشده است و تمام گردشگران روستای افجه، با اشتیاق از این دشت بازدید میکنند.

مهمترین نکته در رابطه با روستای برغان، باغهای آلو این منطقه است که ثمرهاش، آلوچههای خوشمزه و آبداری است که دل تمام گردشگرانش را میرباید. تغییرات دبی و شاخص IRWQISC حاکی از یک رابطه مستقیم بین آنهاست، بطوریکه با افزایش میزان جزئی دبی میزان شاخص نیز افزایش چشمگیری داشتهاست. این تغییرات طبیعی مربوط به سن شامل کاهش تراکم استخوان، کاهش قدرت عضلانی، افزایش چربی بدن، هماهنگی ضعیف و سفت شدن مفاصل است. در اطراف این منطقه جاذبههای طبیعی دیگری مانند آبشار «پسچویک» وجود دارد که دسترسی به آنها نیازمند طی مسیر بیشتر است.منبع عکس: delta.irبرای سفر به این منطقه بهترین زمان بهار و اواخر تابستان است.

اوایل و اواسط تابستان بهدلیل آفتاب شدید و نبودن سایه مناسب در دشت برای اقامت در فضای باز مناسب نیست. «پارک ساحلی دریاچه لواسان» نیز با امکانات رفاهی مناسب و آلاچیقهای محدود، امکان پیک نیک در فضای باز را برایتان میسر میکند. این پارک امکانات مناسب تفریحی و ورزشی برای پیک نیکهای یک روزه دارد.آدرس و مسیر دسترسی: مسیر دسترسی به بوستان طالقانی از بزرگراههای حقانی، همت و مدرس است. منبع عکس: seeiran.irتیر ماه سال ۱۳۹۱ در شمال غربی تهران، بوستان جوانمردان با ۱۵۰ هکتار مساحت، در منطقه پنج و ۲۲ شهرداری تهران تاسیس شد. منبع عکس: sobhepardis.irدر ۲۵ کیلومتری تهران و در مسیر جاده آبعلی روستای «کمرد» با خانههای بافت سنتی و کاهگلی قرار دارد.

نوشته شده است. ولی این ها نیاز به سرمایه دارد که سرمایه از سه بخش دولتی و خصوصی و خارجی تامین می شود. چهار آبشار در نزدیکی این روستا وجود دارند که سه تای اولی عریض هستند و هفت متر ارتفاع دارند. این تور شامل سه قسمت امواج خروشان تور روستای سوادجان تا پل زمان خان نیز می شود. جعفری و رضایی (1391) در پژوهشی با عنوان «بررسی خرافات و زمینههای شکلگیری آن در ایران تا دورۀ صفویه»، به این نتیجه رسیدهاند که در بررسی جامعهشناختی فرهنگها یکی از مباحث مهم، شناسایی شالودهها و فرایندهای شکلگیری آن در طول تاریخ است.

این روستا حدود ۱۷۰ کیلومتر با تهران فاصله دارد و در فصول سرد سال دسترسی به آن ممکن نیست. شکل ذرات شن به نحوه تشکیل یا تولید آن بستگی دارد. ارتفاعات این ناحیه چشماندازی زیبا از روستای شاهاندشت و طبیعت اطراف آن میدهد. بعضی از آن ها مانند کلیسای «مردم مقدس (س)» و کلیسای «چوپان» درست در ساحل ارس نشسته اند و بعضی مانند «سنت استپانوس» به فاصله چند کیلومتری ارس و در میان ارتفاعات سنگی جلفا واقع شده اند. در مسیر رسیدن به این دو روستا صخرههایی غیرمعمولی جلب توجه میکنند که به این منطقه لقب دامنه ارواح سنگی دادهاند.

قرار گرفتن شهر تهران در دامنه جنوبی رشته کوه البرز از یک سو و وجود جادههای سرسبز و خوش آبوهوای مسیر شمال ایران از سوی دیگر، ظرفیتهای پیک نیک اطراف تهران را افزایش دادهاند. همجواری شهر تهران با استانهای شمالی ایران امکان بهرهمندی از مناطق ییلاقی و چادر زدن در آنها را میسر میکند.جادههای هراز، دماوند در ورودی فیروزکوه و چالوس و همین طور ییلاقهای اطراف البرز و شهر کرج برای ساکنان پایتخت، از مفرح ترین مناطق ییلاقی و مناسب برای پیک نیک و چادر زدن هستند. لواسان در درهای در دامنههای جنوبی البرز و در ۱۴ کیلومتری شمال شرق تهران قرار دارد.

منبع عکس: mojbaz.com«روستای افجه» از زیباترین جاذبههای اطراف منطقه لواسان و مسیر دسترسی به دشت زیبا با آب و هوایی بینظیر و بسیار بکر است. مسیر رودخانه چالوس از قسمت سرچشمه تا آخر مسیر دارای مناظر خارقالعاده بسیار زیادی است. در این روش مقداری از خاک رودخانه را برداشته و درون ظرفی به نام لاوک میریزند و سپس با حرکات ملایم و دورانی، سعی میکنند شن، ماسه و سنگ را از داخل لاوک خارج کنند تا طلا که سنگینتر است، در ته لاوک پیدا شود.

در ضمن باید صبح بسیار زود از تهران حرکت کنید تا زمان مناسب برای کمپ کردن و لذت بردن از طبیعت زیبای تنگه را داشته باشید.در طول مسیر کتیبه سنگ نوشتی زیبا باقی مانده از دوره قاجار خودنمایی میکند. این سهگانه در کنار روستاهای بکر دیگر این منطقه در همه فصول سال پرطرفدار و در نیمه اول سال بسیار مناسب برای کمپ کردن و برپایی چادر هستند. روستاهای مختلف اطراف به این دریاچه دسترسی دارند. مجموعه مذکور، امکانات تفریحی متعددی دارد که همراه با مجتمعهای خرید اطراف آن، به مکانی ایدئال برای تهرانیها و سایر افرادی تبدیل شده است که به این شهر سفر میکنند.آدرس و مسیر دسترسی: برای دسترسی به این مجموعه غرب اتوبانهای همت و همدانی خروجیهای مشخص دارند.

شمال شرق تهران- جاده هراز- امکانات اقامتی محدود- وسایل کمپ با خود ببرید.- نیازمند زمانبندی دقیق؛ سحرخیز باشید. در این پارک تماشایی میتوانید شاهد حضور انواع پرندگان، انواع پستانداران و حیوانات آبزی مختلف باشید. حتی اگر چندان به ورزش علاقه نداشته باشید هم احتمالا تاکنون لذت تماشای دستهجمعی مسابقات ملی را چشیدهاید. به دلیل قرار گرفتن در شیب، قسمت های مختلف پارک به شکل طبقاتی در بالای هم و در امتداد مسیر رودخانه قرار گرفته اند. وجود باغ های میوه، انواع گیاهان دارویی و شفابخش، گونه های مختلفی از حیات وحش جلوه ای خاص و بی مانند به این تفرجگاه بخشیده که هر ساله میزبان شمار زیادی از دوستداران طبیعت است.

این قلعه تفرجگاه مناسبی برای اهالی آجودانیه به شمار میآید. معمار این بنا، قلعه را با الهام از سبکهای رنسانس اروپایی، یونان و روم باستان بنا کرده است. رودخانه سرباز نقش بسیارى را در آبادانى زمینهاى اطراف خود دارد و از آنجا كه آبرفتهاى زیادى را در این اراضى ته نشین مى كند، بسیار پربركت و آباد هستند. منبع عکس: hourgasht.irروستای هرانده در ۱۲ کیلومتری شهر فیروزکوه، در جاده روستایی بسیار زیبا با جاذبههای فراوان طبیعی قرار گرفته است. دو چشمه آب معدنی به نامهای «خمده» و «دریابک» از جاذبههای طبیعی این روستا هستند. منبع عکس: iktv.irدر منطقه ۲۲ تهران دو روستای خوش آب و هوا به نامهای وردیج و واریش در همسایگی یکدیگر قرار دارند.

البته بعضی اعتقاد دارند که مرطوب نگه داشتن خاک کافی است و لزوماً نیازی به غرقابی کردن نیست. برجهای آتش در کنار آبنماهای زیبا، گلکاری و چمنکاریهای فراوان و فانوس دریایی، این پارک را میان گردشگران، محبوب کرده است. و در این تابلوی زیبا نیز، به مدد حسن تعلیل به شکوهی ویژه­ی قریحه­ی خاص خود، سبزی باغ را به نبود محبوب نسبت می­دهد و در تشبیهی غیرمنتظره، آن را همرنگ لباس جراحان و از سویی همساز با روحیه­ی مطمئن و بی­عاطفه­ی آنان می­پندارد و بدین شکل، نهایت تأثیر را بر ذهن مخاطب می­گذارد.

دیدگاهتان را بنویسید