نگاهی به رمان «رودخانه ی تباهی: فرار از کره ی شمالی

در سالهای 1900 اغلب اروپایی ها و آمریکایی هایی که به آمریکا سفر میکردند با برپا کردن چادرهای بسیار لوکس و مجلل به کمپینگ میرداختند. این نوع کمپینگ در زمستان و اغلب در ارتفاعات کوهستانی و زمانی که بر ف باریده است انجام میشود. • چادر: مهم ترین رکن کمپینگ کردن چادر است. • زیر انداز کیسه خواب: یکی دیگر از رکن های مهم کمپینگ که خیلی ها به آن توجه نمیکنند تهیه زیرانداز کیسه خواب است. • کیسه خواب: یکی دیگر از مهم ترین اجزای سفر هایی که با کمپینگ همراه هستند کیسه خواب است.

و لوازم کمپینگ هم با هیمن قایق ها جا به جا میشود. در این نوع کمپین حتما تمام لوازم کمپینگ باید ضد آب باشند. املروزه هم تعداد کمی از افراد با هزیننه های بسیار بالا این نوع کمپینگ را انتخاب میکنند. کمپینگ در ابتدای مسیر و قبل از قایق سوری امجام میشود و ممکن است حتی در میانه های مسیر و با پیدا کردن هر خشکی ای افراد شروع به کمپ کردن کنند.

کمپ کرده را باید با تهیه تجهیزات مناسب پیش از هر چیزی شرع کنید. اما برایتان سوال پیش می آید که اصولا کمپینگ را باید از کجا شروع کرد؟ حمل میکردند. توماس را پدر کمپینگ میدانند چا که او کمپینگ را به طور عامه پسندی وارد فرهنگ انگلستان کردو این کار را از حالت اشرافی خارج کرد. در برخی کشورها هم کمپ های تابستانی برای دانش آموزان برپا میشود که تمامی امکانات لازم را دارند و در منطقه ای محدود هستند و به همین دلیل نمیتوان خیلی نام این کار را کمپینگ دانست.

اگر تا اینجای این مطالب همراه ما بوده اید و تا کنون کمپ کردن را تجربه نکرده اید احتمالا بسیار ترغیب شده اید که کمپینگ را برای یکک بار هم که شده تجربه کنید. اگر انتخاب شما مناطق کوهستانی است چادر های عصایی بسیار انتخاب بهتری برای شما خواهند بود. چادر های عصایی حجم بسیار کمتری را اشغال میکنند و چادر های فنری اینگونه نیستند به علاوه چادر های عصایی در برابر وزش باد بسیار مقاوم ترنئ. به علاوه کیسه های خواب به طور کلی به دو نوع مستطیلی و مومیایی تقسیم بندی میشوند که نوع مستطیلی فضای بیشتی برای خوابیدن در اختیار شما قرار میدهد اما کیسه خوابهای مومیایی گرمتر و حرفه ای تر هستند.

به علاوه بسستر نرم تری برایتان فراهم میکنند تا برروی زمین سخت و سفت با مشکل مواجه نشوید و خواب راحت تری داشته باشضید. در تازهترین نتیجه مسابقه «کوچه خوب شهر تهران» ، گذر اردیبهشت خیابان ایران زمین از میان ۲۵۰۰ گزینه ، به عنوان بهترین کوچه منطقه ۲ تهران انتخاب شدهاست. زبان رایج شهر قزوین و نیز اکثر اهالی ساکن در بخشهای شرقی استان فارسی میباشد که درمحلات بافت قدیم شهر با سه گویش راری، مغلواکی و گوی میدانی در میان مردم متداول بوده است.

«ترجمهء احوال»: در میان اینهمه ابراز علاقه تشخیص حقیقت بسیار مشکل است، مخصوصاً اگر توجه شود که آثار اپولونیوس به ما نرسیده است، چه 84 نامه و مدیحهء به اسم دومطیانوس (دمیسین) که بنام او باقی است، اصالت آنها بکلی مورد شک است. ماسال در استان گیلان واقع شده است، منطقه ای ییلاقی و بسیار زیبا در کنار کوه های تالش که در قدیم با نام رودکنار شناخته میشده است.

برنامه ریزان شهری دهه هاست که به دنبال ایجاد موازنه بین این دو و پروژه های بازسازی شهری عظیم در پرسی و «لفت نک» (کرانه چپ) جدید در جنوب شرقی هستند. آن هم در شرایطی که با وجود خشکسالی امسال، خوزستان دو سال قبل را با ترسالی مواجه بود، اما سهل انگاری مدیران در ایجاد نظام جامع جمع آوری و ذخیره سازی منابع آبی ناشی از سیلاب، منجر به بروز سیل های شدیدی در سال های ۹۸ و ۹۹ در این استان شد و حالا کشاورزانی که در دو سال آبی گذشته سیل به زمین های آنها زده بود، امسال با کمبود شدید آب مواجه شده اند.

هماکنون سرخ و زرد و نارنجی شدن درختان در کنار برگ ریزان در مناطق مختلف استان چهارمحال و بختیاری جلوههای خاصی ایجاد کرده است. احداث سد بر سرمایههای اجتماعی نیز تأثیرگذار است. شهر فشم همچنین با نام «اوشان فشم میگون» نیز مشهور است، اما بیشتر با نام «اوشون فشم» شناخته میشود. این رودخانه ها بیشتر سیلابی هستند و از جریان آب دائمی ناچیزی برخوردارند و آبدهی فصلی تقریباً متعادلی دارند. متاسفانه با جدایی افغانستان و تعیین مرزها توسط امپراطوری انگلیس این جدایی بین منابع و مصارف، به چالش مهمی در منطقه تبدیل شد بنابراین به دلیل وجود این چالشها، کمبود آب در سیستان جدی است.

پاکستانیها در هراس اند که هرگاه افغانستان بندهای بیشتری روی دریای کابل بسازد، منافعی را که آنها از دریای کابل به دست میآوردن به خطر خواهد افتاد. این فرصت را از دست ندهید. نبايد لذت را كه يك «كيفِانساني» است، يك نوع نشئگي و بيخيالي آميخته با تلخي و رنجي كه در صنف و جنس و قوم طبقه محدود نميگردد، تفسير مردانه كرد. رود مکونگ با طول ۴۸۸۰ کیلومتر، یازدهمین رود طویل جهان، و با دبی متوسط شانزدههزار مترمکعب بر ثانیه، یازدهمین رودخانه پرآب جهان است؛ از طرفی دبی متوسط اروندرود، شامل رودخانههای دجله، فرات و کارون، ۸۵۶ مترمکعب برثانیه است.

میتوان گفت در کمپینگ زمستانی به بیشترین نوع تجهیزات احتیاج خواهید داشت چرا که شب مانی در زمستان آن هم درون یک چادر کار چندان ساده ای نیست وو نیازمند ملزومات بخصوصی است. او که از کودکی در کنار پدر و مادر خود به سفر و طبیعت گردی درطبیعت پرداخته بود در سال 1901 برای تجربه کمپینگ به کشور ایرلند سفر کرد و این سفر باعث شد تا او کتابی را تحت عنوان The Campers Handbook چاپ کند. در این مورد نیز بسیاری با دوچرخه سواری یا سوار بر موتورسیکلت به طبیعت گردی میپردازند و در آخر روز در جای مناسبی چادر های خود را برپا میکندد.

دیدگاهتان را بنویسید