Descartes’ Pineal Gland: The Seat Of The Soul

میلاد بهرهمند نوشت// با فرارسیدن فصل گرما هر سال شمار زیادی از هموطنان از سراسر کشور برای گردشگری و استراحت در دامنه کوه و استفاده از رود خانه ها و آبشار های زیبا به استان کهگیلویه و بویراحمد سفر می کنند؛که برخی آنها در بازگشت به خانه خاطره خوشی به همراه ندارند. وی گفت: رودخانههای استان در تابستان سال 97 شاهد کمترین دبی آب و در ابتدای سال 98 وقوع سیلاب هایی با دورههای بازگشت 25 ساله و گاهاً دبی لحظهای پیک سیلاب 100 ساله در بستر خود بودهاند که این اولین تجربه وقوع اوج دو پدیده طبیعی تغییر اقلیم اوج خشکسالی و وقوع سیلاب های مخرب در فاصله کمتر از 5 ماه بودهایم.

ایسنا/کهگیلویه و بویراحمد در راستای حفاظت و صیانت از منابع آبی و با اخذ دستور قضایی و حضور نیروی انتظامی، عملیات رفع تصرف از حریم رودخانه بشار یاسوج در حاشیه روستای دهنو، توسط شرکت آب منطقه ای کهگیلویه و بویراحمد، اجرا شد. مصلح، ساماندهی رودخانه بشار حدفاصل بلوار رجاء و همچنین گلزار شهدای دارشاهی را از اقدامات شرکت آب منطقهای در حوزه مهندسی رودخانه عنوان کرد و گفت: پس از وقوع سیلاب سال جاری و میزان خسارتی که به این دو منطقه وارد شد، شرکت آب منطقهای استان با شناسایی میزان خسارت، مناقصه را برگزار کرد و با مشخص شدن پیمانکار واجد شرایط و رایزنیهای صورت گرفته مبلغ 100 میلیارد ریال اعتبار برای این پروژه ها در نظر گرفت که هم اکنون در حال انجام کار است.

در مبادله يادداشت بين برزيل و انگلستان ( در خصوص گويان انگليس ) هم كه تكميل كننده موافقت نامه مربوط به تعيين اراضي ساحلي مرز ميان برزيل و گويان انگليس است ( 27 / اكتبر ـ اول نوامبر 1932 ) همين تعريف ذكر شده است . این بخش در جنگل آتلانتیک واقع شده است ، معروف به جنگل آتلانتیک ، یک بیوم به لطف تنوع گسترده جانوری و گیاهی که پناهگاه آن است ، در سال 1992 توسط یونسکو ذخیره گاه زیست کره اعلام شد.

بعد از پذيرايي و كمي مرور خاطرات شيراز، من و محمد جستجويي كرديم و گزينه هايي را ارائه داديم، نتيجه افتاد براي فرداي آن شب و بررسي بيشتر مقصد سفرمان. وی با بیان اینکه خلاءهای نظارتی گذشته در زمان نشاء و کشت محصولات آب بر حاشیه رودخانه بشار یاسوج سبب واردآمدن خسارتهایی به این رودخانه شده است ادامه داد: نبود مدیریت مناسب در حوزه کشاورزی و ارائه مجوزهایی برای کشتهای پر آب و غیر اصولی در حاشیه رودخانه بشار موجب وارد آمدن آسیب جدی به این رودخانه شده است. «توضیح» نیز افزودن اطلاعاتی است که در پی اختلافات فرهنگی، بین زبان اصلی و مقصد ضروری میشود (رحیمی خویگانی، 1396: 72 به نقل ازگارسس، 1994: 80) به این معنیکه وقتی در ترجمه به واژهای برمیخورد که خاصّ یک فرهنگ است در انتقال آن به زبان مقصد باید معنیآن را بیان کند و توضیحی ارائه دهد تا خوانندۀ متنِ ترجمه شده در درک معنی دقیق آن با چالش مواجه نشود.

بررسی ساختار قصههای مثنوی مجالی بیش از یک مقاله میطلبد تا چه رسد که در بخشی از یک مقاله به آن پرداخته شود؛ اما این مبحث میتواند ارتباط اجزا را با کل از زاویه ای دیگر به ما نشان دهد و یکی از گونههای مهم پیوند مطالب در مثنوی به شمار آید. به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایرنا، اگرچه مدیریت بحران استان کهگیلویه و بویراحمد در نشست اضطراری پیش از شروع بارندگی ها، بارش تا ۱۵۰ میلیمتر را در منطقه پیش بینی کرده و از دستگاهها و مردم خواسته بود در آماده باش کامل باشند اما بارندگیها کمتر از میزان پیش بینی شده بود و تعطیلی مدارس در شیفت عصر روز ۱۷ آذر و تخریب بخشی از بلوار و خیابان رجا را باید مهمترین خسارت این بارندگیها به شهر یاسوج دانست.

میانگین رتبۀ داراییهای طبیعی در زمان قبل از احداث سد (42/169) بیشتر از میزان آن در زمان بعد از احداث سد (20/65) بوده است. یکی از مضامین اسطورهای که در میان مردمان و فرهنگهای مختلف قابل مشاهده است، مضمون درختی است که میوه آن بخشنده حیات جاودان به موجودات است. در بخش روستایی منطقه فشم، بومیان فشم سکونت دارند که خوشبختانه این بخش حتی با گذشت سالیان دراز، بافت قدیمی و روستایی خود را حفظ کرده است. به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس ،بشار، سرچشمه زندگی در منطقه دنا و حتی دیار زاگرس جنوبی ایران، رودی که زیستن را به دیار جنوبی ایران بخشیده و از طرفی دیگر باعث ایجاد شهرها و حتی روستاهایی زیادی در جوار این رودخانه پر آب شده است.

با این حال شواهد نشان میدهد این بلوار و حتی برخی از ساختمانهای آن در حریم رودخانه احداث شدهاند که از فروردین ماه امسال رودخانه بشار با قدرت پس گیری حریم خود را اغاز کرده است. پس از همه، آن را ممکن است به حرکت در فضا. این پنجمین قربانی در محدوده آبهای رودخانهای بشار در کمتر از بیست روز اخیر است. متأسفانه مردم هشدارهای رسانهای و دستگاهی مبنی بر خطرآفرینی آبهای رودخانهای در صورت شنا را جدی نمیگیرند. يك شب براي شب نشيني به منزل آقا محمد و مريم خانم رفتيم تا بعد از آن ديدار در ترمينال شيراز، از نزديك با هم گپي خودماني داشته باشيم و براي يك سفر سه روزه برنامه ريزي كنيم.

انسان به آن اشاره نکرده بود. از مکانهای تفریحی پونک میتوان به پارک فراز ، پارک نهجالبلاغه ، سرزمین عجایب و فرحزاد اشاره کرد. در “مهابهاراتا” ( Mahabharata)(بزرگترین مجموعه ی ادبیات حماسی دین هندویی است که در نوع خود از مهم ترین ادبیات جهان به حساب می آید.) در چند مورد به این مساله اشاره شده است. جعفری نژاد بر رعایت و تعریف حق آبه ها براساس وضع موجود تاکید کرد و گفت: برای جلوگیری از تکرار چنین حوادثی برای سالهای آینده نیاز است حق آبه کشاورزان حاشیه رودخانه و تمامی کسانی که به نحوی از آب رودخانه استفاده میکنند طوری تعریف شود که هم بهره بردار استفاده کند و هم به آبزیان آسیبی نرسد.

در این مقاله، آلودگی میکروبی کلی فرم موجود در سیلاب حوضه شهری رودخانه بشار یاسوج، مورد ارزیابی قرار گرفته است. مطلبی که می خوانید از سری یادداشت های بینندگان مهردنا است و انتشار آن الزاما به معنی تایید تمام یا بخشی از آن نیست.خوانندگان محترم مهردنا میتوانند با ارسال یادداشت خود، مطلب ذیل را تایید یا نقد کنند. سرچشمه آن از كوههاي مين گول داغ (هزار بركه) تركيه واقع در جنوب شهر ارزروم است ، محل مذكور كه در مركز تجمع آبهاي اين كوهها وتشكيل ارس بوده ، بيش از 800 متراز سطح دريا ارتفاع ندارد وطول رود از سرچشمه تا مصب قريب 800 كيلومتر است .كه پس از سرازير شدن از سرچشمه درنقطه اي به اسم “دوالو” مجاور خاك ايران شده واز همين محل تا نقطه“قره دوني” كه آخرين حد فاصل خاك ايران و ارس مي باشد ، در شمال غربي ايران جريان دارد.

۲۷ آذر ۱۳۹۸ – ۱۶:۴۶ استانها کهگیلویه و بویراحمد نظرات – اخبار استانها – به گزارش خبرگزاری تسنیم از یاسوج، در پایین دست اراضی زراعی روستای مهریان و در حد فاصل اراضی زراعی و رودخانه بشار اراضی ملی وجود داشته و دارد که بخش زیادی از آنها دارای پوشش گیاهی اعم از انواع بوتهها و درختچههای بادام کوهی و ارزن بوده که به لحاظ زیست محیطی و منظر و چشم انداز طبیعی دارای ارزش زیادی است. وزن عروضی مبتنی بر تساوی و تشابه ارکان عروضی در مصرع­هاست و وزن نیمایی مبتنی بر نبودن ضرورت تساوی و تشابه این ارکان در مصرع­ها و بخش­های شعر است.

عجب از این آب روان و خوش رنگ. از آنجایی که منبع انرژي برق آبی، آب است، نیروگاههای انرژی هیدروالکتریک اغلب در نزدیکی یک منبع آب ساخته میشوند. با توجه به ویژگیهای جهان واقع و فراواقع، به ترتیب دو گونه زمان و مکان عینی و ذهنی وجود دارد (نصر،1383: 186) که خالقان آفرینشهای هنری به مدد ملزومات دنیای مادی، در گسترۀ فضا و زمان ذهنی به خلق آثار خود همت میگمارند.

دیدگاهتان را بنویسید