Myriophyllum Spicatum, Nuphar Luteum, Ceratophyllum Demersum

استفاده بجا یعنی حفظ و احیای واژگان، افزایش طرفیت زبان، حفظ تداوم حالت عاطفی شاعر.» (عباسی، 1378: 120) شاعران معاصر از جمله نیما و آتشی با بسامد بالایی از واژگان بومی در شعر خود بهره جسته­اند. اگر بنا باشد سدی بر روی یکی از بزرگترین و پرآبترین رودهای عالم بنا شود، باید خود نیز واجدِ صفتِ بزرگترین باشد؛ سد ایتایپو (Itaipu Dam) واقعاً یکی از بزرگترین شاهکارهای ساختة دست بشر و یکی از بلند پروازانهترین پروژه های مهندسی در جهان معاصر است! اگر آب نباشد هیچ یک از فعالیتهای شیمیاییدر بدن صورت نمی گیرد.

اکنون یزد هم که دارای مردمان بوم سازگار و صاحب قنات و قناعت بوده و در طول تاریخ با سیستم معماری هوشمندانه و بادگیرها، روزگار گذرانده، به مصرفکننده آب تبدیلشده و بهاشتباه، صنایع آب بر را در یزد بارگذاری کردهایم و این مدیریت غلط در امر توسعه، نیازمند اصلاح است. در اطراف رود ارس یکی از جذابترین آثار تاریخی قرار دارد؛ کلیسای استپانوس که از مهمترین کلیساهای تاریخ ارامنه است. وجود طبیعت غنی منطقه ارسباران در جنوب رودخانه ارس و منطقه کیامکی در کناره رود ارس یکی دیگر از ویژگی های منحصر به فرد این منطقه به شمار می آید.

احمدی ممقانی، ی.، خراسانی، ن.، طالبی جهرمی، خ.، هاشمی، س.، بهادری خسروشاهی، ف.، 1390. تاثیر فعالیت های کشاورزی بر غلظت آفت کش دیازینون در رودخانه تجن. امروزه رقابت بر سر منابع آب بسیار شدیدتر است. سیستم بازیافت آب جنگل ها نقش مهمی را در توزیع باران در سراسر آمریکای جنوبی دارد. رودخانه پارانا در آمریکای جنوبی که از کشورهای برزیل، پاراگوئه و آرژانتین عبور می کند در بدترین وضعیت خود در بیش از نیم قرن گذشته قرار دارد.

پاراگوئه نیز به عنوان یکی از کم درآمدترین کشورهای آمریکای جنوبی برای تحقق اهداف خود در راستای توسعه اقتصادی به انرژی به مثابه یک نیروی محرکه نیاز دارد. فرض کنید یه موش میاد کنار بستر رودخونه لونه می سازه خب موش رو هوا نیست که ، باید زیر خاک باشه دیگه ، اون سوراخی که کنده کم کم توسط آب رودخانه اشغال میشه و تبدیل به مسیری هرچند کوچیک واسه آب رودخونه میشه ، به مرور زمان این شکاف عمیق تر میشه و آب مسیر خودش رو کج می کنه . این یک انباشت آب شیرین است که عمدتا در زیر زمین است و در زیر خاک برزیل ، پاراگوئه ، آرژانتین و اروگوئه یافت می شود.

یک فعال اقلیمی گفته است خشکسالی در برزیل به طور مستقیم با جنگل زدایی در آمازون مرتبط است که سال گذشته به بالاترین رقم در بیش از یک دهه گذشته رسید. رودخانه آمازون به طور تقریبی یک پنجم آب کل رودخانه های جهان را در مسافتی به طول 2.5 میلیون مایل در بر دارد. به گفته برخی منابع آگاه، مقامات افغانستان میخواهند به ازای آب مازاد بر حقابه از ایران درخواست کنند که یک نیروگاه برق در افغانستان راهاندازی کند.

در حال حاضر آنها دو سهم از آب مرزی ارس برداشت می کنند و ایران فقط دارای یک سهم است و عملا آنها دو سوم آب رودخانه ارس را مورد بهره برداری قرار می دهند که این مسئله حق ایران را هم از لحاظ بهره برداری و هم از لحاظ حقوقی پایمال می کند. به طور کلی رودخانه ها بخشی از چرخه هیدرولوژیکی هستند که آب آنها از طریق حوضه زهکشی از روان آب های سطحی و منابع طبیعی دیگر مانند آب های زیرزمینی، چشمه ها و ریزش آب های ذخیره شده در یخچالهای طبیعی و برف ها تاًمین می شود.

دبی پارانا به طور متوسط 17300 متر مکعب در ثانیه است که می تواند به دلیل تأثیر باران بر منبع ، مسیر و سرشاخه های آن ، حداکثر به 65000 متر مکعب در ثانیه برسد. رودخانههایی که خود منبع اصلی سرسبزی و زنده بودن مناطق بسیاری در سطح کره زمین هستند میتوانند خود نیز این مناطق را نابود کنند. در پایین عکس میتوانید صفحه یخی قطب جنوب را مشاهده کنید که بیش از ۶۸ درصد آب شیرین و به عبارتی ۱٫۷ درصد از آب کل آب جهان را در خود ذخیره کردهبا وجودی که آب شیرین، یک منبع طبیعی تجدیدپذیر محسوب میشود، اما محدود است.

از آنجائی که ریزشهای جوی سالانه این حوضه غالباً بصورت باران میباشد، از این رو آب شدن برفهای زمستانی تأثیر چندانی در تأمین آب رودخانه های آن ندارد و پوشش گیاهی متراکم که در غالب اراضی این حوضه به چشم میخورد، موجب تعدیل جریان آب آنها میگردد. رودخانه پارانا در نتیجه تلاقی ریو گراند و پارانایبا در مرز سه گانه بین ایالت های سائوپائولو ، میناس جرایس و ماتو گروسو دل سور در خاک برزیل در ارتفاع 1448 متری سطح دریا متولد می شود. به عنوان مثال ، در عبور از برزیل ، ایالات ماتو گروسو دو سول و سائو پائولو را جدا می کند.

همانطور که از نام آن مشخص است ، وجود جزایر رودخانه ای است که توسط کانالها در زمین های پرآب عبور می کند. وجود دشت وسیع و تمایل ناچیز آن منطقه را مستعد طغیان می کند ، این ویژگی در فلور غالب در بخش منعکس می شود. با مقایسه این نتیجه با نتایج حاصل از نمایه ایولو نشان میدهد که این ماهی تمایل به تغذیه از تریکوپترا دارد، هرچند درصد فراوانی نسبی ماده غذایی نشان میدهد که میزان این شاخص برای تریکوپترا نسبت به راسته دوبالان و یکروزه­ها بهمراتب کمتر بود اما ماهی خیاطه ترجیح داده از تریکوپترا تغذیه نماید.

بحث و نتیجهگیری: نتایج این تحقیق نشان دادکه متوسط میزان شاخص IRWQISC در فصل بهار از فصل تابستان بهتر بودهاست. همچنین در طولِ مسیر، اتوبوس در دو جا توقف کرد تا از ماشین پیاده شده، آن بخش از سایت را بهتر مشاهده کنیم. این رساله نحوه شکل­گیری مفهوم شیء را در تخیلات و همچنین در حواس و ادراکات بیان داشته و متذکر می­شود چگونه این مفاهیم مجدداً در حافظه به یاد آورده شده و درنهایت اینکه چگونه این مفاهیم سبب حرکت بخش­های مختلف بدن می­گردند. البته باید به یاد داشت که در این هاستل، فقط صبحانه سرو میشود و از رستوران و سرو غذا در ظهر یا شب خبری نیست.

دیدگاهتان را بنویسید